?

  • Conánek
  • Conánek's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Junior Member
  • Junior Member
More
30 Nov 2008 16:13 #149 by Conánek
? was created by Conánek
ahoj:cheer: ,
to tu vážně není někdo, kdo by nám chtěl povědět, něco o operejšn :)
moc by mě zajímalo na co se můžu v Motole "těšit" :) !
Operace mě čeká za týden a už teď se tak pekelně bojím :) .
Omdlévám jen když mi berou krev, takže tohle bude fááákt sranda!!B)
Děkuji za případné i nepříjemné:) info.
pa Conánek:P :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
30 Nov 2008 18:19 #152 by admin
Replied by admin on topic Odp.:?
Barboro,
něco najdeš v sekci O nemoci: testovací stránky, řešil se tam hlavně přístup zdravotních sester, ale to není podle mého zas tak podstatné, důležité, že si všichni pochvalují doktory. Snad se někdo ozve i sem.
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
30 Nov 2008 19:12 #154 by Veronika_S
Replied by Veronika_S on topic Odp.:?
Ahoj Báro,

já mám myasthenii diagnostikovanou teprve nedávno a taky mě to čeká. Nicméně dost jsem o tom tento týden studovala po internetu.Zjistila jsem, že tymektomie se může provádět různými způsoby, méně invazivními než je tzv. transsternální, ale ty nejsou lékaři myasthenikům doporučovány, protože tam je riziko, že by neodstranili thymus celý. Proto se u nás přiklání k transsternální, kterou jsem viděla popsanou a není to nic strašného, jen to strašně vypadá nakreslené:blink: Držím pěsti, třeba se tam potkáme /taky bych už to nejraději měla za sebou/. Veronika

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
30 Nov 2008 19:18 #155 by Veronika_S
Replied by Veronika_S on topic Odp.:?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
30 Nov 2008 20:14 #156 by Dasa
Replied by Dasa on topic Odp.:?
Ahoj,

ja jsem byla operovana v lednu 2007 v Motole.Na chirurgii jsem lezela tyden, jeden a pul dne z toho na JIPu.Operace trvala hodinu, na sale byl prijemnej personal a zima.:)Na JIPce jsem skoro celou dobu prospala, protoze mi davali silna analgetika.Personal celkem usel, takove trochu neosobni.Na oddeleni, jak uz zminil dr Pitha, sestry nic moc, doktori profesionalove.Bohuzel si nemohu vzpomenout na jmeno lekare, ktery byl opravdove "zlaticko".Mluvila jsem s nim pred operaci a mluvil se mnou take na JIPu.Je uz v penzi, ale odoperoval asi 1000 myasteniku,moc mily pan a s nejosobnejsim pristupem.
Ten tyden utece jako voda,ani si nepamatuju na nejakou vetsi bolest, i kdyz to samozrejme bolelo a bylo to citlive.Neni to ale tak hrozne.Horsi to pro me bylo, kdyz jsem prisla domu a nevedela jak si lehnout, protoze doma nemame jako v nemocnici polohovaci postele.:o]A taky me v noci budila bolest v zadech a v ramenou, to bylo snad horsi nez bolest na hrudniku.Ale i to se da prezit.No a dnes uz mam zhojenou i jizvu, ktera je opravdu pekna a skoro neviditelna.:) Akorat se mi na ni udelali takove dva cervene uzlicky [keloid], ktere si dnes masiruju Bio olejem a pomalu se to zlepsuje.Preji hodne stesti a brzkou rekonvalescenci.D.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
30 Nov 2008 20:22 #157 by Veronika_S
Replied by Veronika_S on topic Odp.:?
Díky za informaci!

Ráda bych se zeptala, za jak dlouho po operaci už jsi byla schopná normálních činností, jako třeba sedět u stolu, chodit ven a tak..v článcích píší 6-8 týdnů po operaci přes sternum, kterou dělají u nás. Pane doktore, dělá se v ČR někde taky ta operace přes krk? Jaký je Váš osobní názor na typy tymektomie u myasthenických pacientů?

Díky a krásný večer,

Veronika

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.744 seconds
Powered by Kunena Forum