rada

Více
26. led 2010 08:59 #730 od puzej
rada vytvořil uživatel puzej
Dobry den,
musim priznat,ze po precteni nekolika prispecku od pacientu s MG jsem jako naprosty laik zdesen co je to za nemoc. Bohuzel u nas v rodine byla tato nemoc daignostikovana a jsme na kortikoidech a pod velkym tlakem a stresem. Mozna se ptam blbe a omlouvam se, ale neexistuje nejake alternativni medicina na leceni teto nemoci ? Jak co nejvice omezit vedlejsi ucinky leku / dieta, pitny rezim, / odbornici urcite vi co myslim.
Dekuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2010 17:02 #736 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:rada
žádnou neznám,neexistuje,jen lékaři

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2010 18:28 #738 od puzej
Odpověděl puzej pro téma Odp.:rada
Nic proti vasemu nazoru ale rad bych to slysel od lekare

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2010 15:31 #750 od mana
Odpověděl mana pro téma Odp.:rada
Dobrý den, MG mi byla zjištěna před dvěma roky. Přesně si pamatuji pocity, které popisujete. Hledala jsem pomoc i u alt. medicíny. A upozorňuji, že mě to stálo nemalé peníze :-( . Výsledek? Nulový. Musela jsem podstoupit operaci a následnou léčbu. Závěr si udělejte sám...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2010 17:42 - 27. led 2010 17:45 #751 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:rada
Dobrý den,
úplně chápu Vaše pocity. Tyto stránky by měly sloužit k tomu, aby se každému dostalo co nejvíce informací. Rozhodně by nebylo dobré, aby došlo k nějaké panice. Je nutné vědět, že za posledních 20 let došlo k obrovskému posunu v možnostech léčení, která vychází s pochopení podstaty onemnocnění a zejména v pochopení individuality každého pacienta. Proto se nejlepších výsledků dodahuje nepochybně na specializovaných pracovištích,kde se koncentruje nejvíce zkušeností jako např. v Praze, kde máme v trvalé péči dnes již více než 1 800 klientů. Nejhorší vůbec je situace, kdy se, jak popisujete, ocitne pacient i jeho rodina ve stresu a trvalém tlaku. To je živná půda pro to, aby se mystenie snažila vymknout z kontroly. To, že lékaři obecně s pacienty málo hovoří, to, že řada léků, např. kortikoidy má něžádoucí účinky a další vedou k neodůvodněným nadějím, které lidi nahánějí k léčitelům. Léčitel může možná navodit lepší psychický stav, možná falešnou naději, ale nic víc!!!
Otázka diety je bohužel velmi rozsáhlá. Odpověď najdete na stránce léčba - kortikoidy, v nejbližší době se budu snažit odkaz rozšířit. V zásadě pitný režim, omezit solení, slazení, vysoký přísun bílkovin, vitaminy B,E,D, přísun draslíku, vápníku prevence infekcí, žaludečních vředů, osteoporózy, obezity, braní nevhodných léků... a hlavně po velkých dávkách TRPĚLIVOST a POHODU!!!
S pozdravem:)
dr.Piťha
Poslední změna: 27. led 2010 17:45 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2010 13:25 - 28. led 2010 13:27 #755 od puzej
Odpověděl puzej pro téma Odp.:rada
Poslední změna: 28. led 2010 13:27 uživatelem puzej. Důvod: spatne vlozeno

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.579 sekund
Powered by Diskusní fórum