Očkování

Více
03. bře 2009 11:51 #308 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:Očkování
Pane doktore a můžu být očkovaná proti tetanu i když beru imuran?Zdeňka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. bře 2009 22:15 #311 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Očkování
Dobrý den,
to je otázka na tělo! Očkování proti tetanu se nyní považuje za bezpečené, ale je problém s Imuranem. Pokud nemáte vysoké riziko nákazy (častá práce na zahradě apod.) je možná vhodné si nechat zjistit kolik protilátek v krkvi máte a poradit se v očkovacím centru.
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2010 14:43 #867 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:Očkování
Dobrý den,chtěla jsem se vrátit k očkování proti tetanu.Byla jsem v roce 1989 na tetanovce a od té doby nic kvůli MG.Paní primářka mi řekla že kvůli MG neočkovat a přesto vy píšete pane doktore ,že očkování možné je a nebyly popsány žádné komplikace.Takže je možné se nechat naočkovat ?Mají vliv na očkování léky?A chci se zeptat,zdali je možné provést plazmaferezu,i když se užívá imuraN?Nebo nám imuran zastavuje tvorbu špatných protilátek a tudíž se v těle netvoří?Děkuji Zdenka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2010 14:54 #868 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:Očkování
Všimla jsem si,že je problém s imuranem,jak píšete.Takže neočkovat,že?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2010 22:08 #870 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Očkování
Dobrý večer,
očkování proti tetanu by vadit nemělo, protože jde o očkování toxinem, po tomto očkování nebyly pozorovány žádné nežádoucí reakce. Již jsem tady ale psal, že pokud pacienti užívají léky ovlivňující imunitu, nedá se z jistotou řici, že očkování bude bezpečné.
Imuran nemusí 100% zabránit zhoršení nemoci. Absolutní hladina protilátek však nesouvisí s tíží onemocnění. Plazmaferéza se pochopitelně používá i u pacintů s myastenií, ale ta se používá téměř výhradně u stavů s náhlým výrazným zhoršením.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2010 08:53 #872 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:Očkování
Pane doktore děkuji Vám moc za odpověď.Zdeňka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.820 sekund
Powered by Diskusní fórum