Očkování

Více
09. úno 2009 12:22 #273 od petar
Očkování vytvořil uživatel petar
Dobrý den, především bych chtěla pochválit tyto stránky. Jsou velice užitečné.
Již rok jsem bez veškerých léků (užívala jsem Sandimmun Neoral a Medrol 4 mg) a musím zaklepat, i bez veškerých příznaků.
Letos mě čeká dovolená v Egyptě a jako doporučené očkování uvádějí proti hepatitide A, B.
Chtěla bych se zeptat, zda je lepší dodržovat mnohem přísnější hygienu nebo se nechat očkovat?
Bojím se, že když se nechám očkovat, že se můj zdravotní zhorší? Ikdyž jsem si přečetla, že očkování proti hepat. A, B není tak rizikové.

S přáním hezkého dne zdraví Petra

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. úno 2009 13:15 #277 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Očkování
Dobrý den,
děkuji za chválu, která mě pochopitelně těší.
Ohledně očkování, pokud neberete žádné léky, přimlouval bych se, aby jste se raději očkovat nechal. Moje osobní zkušenost je, že Egypt je hodně rizikový z hlediska tzv. pomsty faraonů (zažívací problémy). Zasádně je nutné se vyhýbat všemu, co neprošlo tepelnou přípravou. Pozor na kostky ledu v chlazených nápojích a zmrzlinu, pozor na lákavě vypadající čerstvé ovoce na bufetových stolech !!!:dry:
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. úno 2009 18:18 #282 od alenka
Odpověděl alenka pro téma Odp.:Očkování
Chcela by som sa len uistiť, či preočkovanie proti otrave krvi (tetanus) mi nemôže z hľadiska MG uškodiť. Ďakujem za odpoveď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. úno 2009 08:24 #284 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Očkování
Očkování proti tetanu se neprovádí vakcinou, ale upraveným, neškodným toxinem. U myastenie je toto očkování možné, nebyly posány žádné komplikace
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. úno 2009 19:50 #285 od petar
Odpověděl petar pro téma Odp.:Očkování
Dekuji za odpoved, ale presto bych se chtela jeste zeptat, jestli se muze zhorsit stav MG po ockovani hepatitidy A, B?
Bojim se obojiho - ockovat a mozna zhorsit stav MG nebo neockovat a nakazit se.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. úno 2009 11:58 #286 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Očkování
Vždy je nutné srovnat riziko proti prospěchu. Také je třeba si všimnout že názory vyvíjejí a mění. Před několika lety bylo zakazováno jakékoliv očkování. Kdysi se například doporučovalo i umělé přerušení těhotenství u maminek s MG !!! V současné době po opakovaných konzultacích s imunology a odborníky na očkování převažuje názor, že lepší je v případě možného onemocnění se raději nechat přeočkovat, protože případné onemocnění mnohonásobně pževašuje riziko zhoršení myastenie po očkování. Tak například doporučujeme očkování proti chřipce myastenikům, kteří preacují ve velkých kolektivech, starším pacientům s rizikem komplikací chřipy apod. Nedávná odborná práce uvádí riziko očkování u autoimunitních chorob (u pacientů, kteří neužívají léky ovlivňující imunitu)jako nižší než 2 - 3%!!!.:cheer:
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.069 sekund
Powered by Diskusní fórum