Dotaz

Více
14. zář 2010 08:25 - 14. zář 2010 08:26 #1033 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Dotaz
Dobrý den,
CT mediastina není vůbec rozhodující pro potvrzení nebo vyloučení myastenie.
S pozdravem:)
dr.Piťha
Poslední změna: 14. zář 2010 08:26 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2010 18:13 #1048 od Mima
Odpověděl Mima pro téma Odp.:Dotaz
Dobry vece pan doktor, ja by som sa ešte chcela opytat, ci u Vas sa vysetrenie SFEMG sa robí aj v prípade, ze nie je padnute viecko -iba diplopia, nakolko mi moj neurolog povedal,ze taketo vysetrenie nie je potrebne, lebo nemam padnute viecko. A este by som sa Vas chcela opytat, ci je toto myastenicky priznak: mám diplopiu v jednom smere, pri pohlade do prava, ale ak uprene budem pozerat tym smerom na nejaky predmet, tak po par sekundach - niekedy viac , niekedy menej - zavisi to od dialky , sa mi obraz upravi - diplopia zmizne, ale citim za okom napnuty sval a okom mi zacne cukat. Ale ak po chvili /a to uz citim, ze sval nemem napnuty/ okom budem znovu sledovat nejaky predmet v tej krajnej polohe v pravo /nebudem otacat hlavou, iba oči/ tak opat vidim predmet dvojmo. Pokial sa nezapozeram dlhsie na neico, tak si diplopiu ani nevsimnem. Ono to nastava vtedy, ked zacnem uprene pozerat na nieco.A vtedy sa mi obraz rozdvoji a po chvili opat spoji do jedneho, ale stým, ze mi zacne okom cukat. Prepacte, ak Vam to nie zrozumitelne vysvetlujem, ale tak to citim . Nezavisi to, ci je to rano alebo vecer. A chcela by som sa Vas este opytat na Vas nazor, ci by som po absolovani zakladneho ocneho vysetrenia nemala navstivit nejake vysie oftalmologicke pracovisko, kvoli strabizmu. Ja ked sa totiz v tom sikmom smere v pravo pozriem na nejaku priamku vo vzdialenosti napr. 2 metrov, tak pri pohlade - sikmo v pravo - krajna poloha a pri pohlade v pravo - krajna poloha vidim priamku dvojmo a to tak, ze pravym okom vidim celu priamku a lavym okom vidim vedla druhu priamku ale nie celu, od korena nosa a mam pocit, ako keby mi jedno oko pozeralo inym smerom. Na pohlad to vsak nevidno. Zistilo by sa to na MRI orbit? Mam uz aj vysledok, nie je tam ziadny nalez, okrem - fyziologicke lahko atypicke vysycovanie pars palpebralis glanduale lacrimilis obojstranne, bez pritomnosti struktualnych zmien. Myslim tym, nejaky skrateny sval, co by mal za nasledok diplopiu. Ci sa aj toto sleduje pri MRI. Vopred dakujem pekne za odpoved.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2010 23:02 #1049 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Dotaz
Dobrý večer,
oční forma myastenie se může projevovat buď ptózou nebo diplopií nebo obojím. SFEMG se dělá vždy při podezření na myastenii. Podle toho, co líčíte si myslím, že to ale na myastenii moc nevypadá. Vyšetření na pracoviští, kde mají zkušenosti s neuooftalmologií by bylo velmi vhodné.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2012 09:20 #1275 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Re: Dotaz
Dobrý den pane doktore,chtěla jsem se zeptat ,při vyšetření kolonoskopie-můžeme mi myasthenici být píchnuti?Myslím tu oblbovací injekci,mě nic v nemocnici nepíchli ,prý kvůli myasthenii a lékům ,které beru.Jelikož jsem všchno cítila tak mi vyšetřili jen 35 cm střeva,na kolonoskopii jsem byla kvůli divertikulitidě......nezlobte se,že Vás otravuji ,ale člověk musí trochu vědět .Chtěla jsem se zeptat,zda se dá vyštření kolono udělat i v narkoze a zda se platí? děkuji Zdeňka :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2012 19:45 #1278 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Dotaz
Dobrý večer,
postatou premedikace je tzv. anagosedace. Analgo- znamná píchnutí analgetik, sedace znamená podání léku na útlum. Kámen úrazu je sedativum Midazolam, který patří mezi benzodiazepiny, které mohou zpomalit nervosvalový přenos. Existuje však možnost jiné alternativy. Jako analgetikum se používá většinou petidin, který myastenici mohou.
S pozdravem :)
dr.Piťha
Poděkovali: walzanka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.951 sekund
Powered by Diskusní fórum