Dotaz

  • Dagmar 10
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
06. zář 2010 17:42 #1027 od Dagmar 10
Dotaz vytvořil uživatel Dagmar 10
Dobrý den pane doktore, mám k vám velikou prosbu a také dotaz. Byla jsem u vás v Praze asi tak před 14 dny, a domluvili jsme si že podstoupím operaci brzlíku v Motole.Říkal jste, že asi 8. září bude nějaké konsilium, aby se domluvil termín operace.Nyní začal školní rok a jak jsem vám říkala v Praze mám 13 letého syna a ten má psychické problémy, bere léky, chodí na neurologii a na psychiatrii, ale teď co nastoupil do školy se jeho stav tak nějak zhoršil. Pokud mu nezaberou ty léky co má je tady také možnost, že bude muset být hospitalizován na klinice v Plzni. Mě to samozřejmě trápí, a tak sem se chtěla zeptat, zda je možné tu mojí operaci udělat co nejdříve,anebo zda opravdu musím brát tak dlouho ty léky aby se nejprve můj stav stabilizoval, anebo zda opravdu není možné tu operaci udělat laicky řečeno laparoskopii, aby se můj pobyt v nemocnici zkrátil na co možná nejkratší dobu, abych mohla být svému synovi na blízku a lépe ten jeho stav kontrolovat. Operaci samozřejmě neodmítám, protože i když sem se k vám dostala až po roce tak jste mi operaci doporučil z dobrým výsledkem, který se sice neprojeví hned, protože tato nemoc je běh na dlouhou trať. Moc vám děkuji za případnou odpověď nebo radu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. zář 2010 18:42 #1028 od Mima
Odpověděl Mima pro téma Odp.:Dotaz
Dobrý den. Ja som tu nová, zatial nediagnostikovaná, ale v podozrení na MG. MRI mozgu negarívne, ocne vysetrenie a krvné testy tiez, metabolické poruchy vylúcené. Krv odobratá na protilátky, Cakám na vyetrenie CT. Chcela by som Vás pán doktor porosit, ci problém ktorý mám, je vôbec myastenický. Mám totiz asi mesiac a pol dvojité videnie ale len v jednom uhle, pri pohlade do prava a to na urcitú vzdialenost, pri zostrení do dialky, tak asi od 1,5 metra. Na mensiu vzdialenost diplopiu nemám. Nemení sa to v priebehu dna. Niekedy, ked zatvorím oci a zaostrím na ten rozdvojený predmet v tom uritom uhle, mám pocit, ze na pár sekúnd - 1 az 2,niekedy aj 3,4 ho vidím dobre a potom sa mi zacne obraz rozdvojovat. Prosím Vás, stretli ste sa uz s takým príznakom pri MG, prípadne co by to mohlo znamenat. Iné problémy s únavou alebo svalmi nemám. Skôr som psychyicky uz dost z toho vyerpaná. Dakujem pekne za odpoved.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2010 21:32 #1029 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Dotaz
Dobrý večer,
na tento dotaz se vemi těžko odpovídá, protože seriózní lékař se řídí i tím, zda vidí, že se jedno oko "méně pohybuje".
Pro oční formu myastenie je ale typické, že příznaky většinou nejsou stálé a že je postiženo více okohybných svalů, takže pacienti mají diplopii více směry.
Nezmiňujete se, zda vás viděl očař. Pokud je podezžení na oční formu myastenie, měla by jste mít odběry na AChR a single fibre elektromyografii (SFEMG).
S pozdravem:)
dr. Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2010 21:40 #1030 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Dotaz
Dobrý večer,
pokusím se Vás zítra v ordinaci "identifikovat", protože nevím přesně kdo je Dagmar 10, ale pro jistotu mě kontaktujte telefonicky během dopoledne.
Na operaci Vás nelze popslat s vyššími dávkami kortikoidů. O možnosti provést operaci endoskopicky se domluvím s chirurgy, ale pobyt v nemocnici se u obou operačních metod moc neliší.

Prosím s dotazy tohoto typu, které týkají konkrétní záležitosti se se mnou raději spojte e-meilem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2010 21:58 #1031 od Mima
Odpověděl Mima pro téma Odp.:Dotaz
Dobrý vecer, dakujem za odpoved.Mám za sebou aj ocné vysetrenie - bez nálezu, dokonca mi pani doktorka napísala, ze pri vystreni bez diplopie, lebo na tú vzdialenost co mi ukazovala prst, diplopiu nemám. Robila mi aj perimeter, ocné pozadie - vraj je to z hladiska ocneho v poriadku. Este ma neurolog objednal na MRI ocnice.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. zář 2010 10:29 #1032 od Mima
Odpověděl Mima pro téma Odp.:Dotaz
Dobry den pan doktor. Este by som sa chcela opytat na CT vysetrenie, ktore som absolvovala. Bol mi robeny iba nativ, lebo som nebola na lacno a ani som o tom nevedela, že mam byt kvoli kontrastnej latke. Nalez - v spiral mode su pluca bilat. rozvinute, bez lozisko. zmien, pleuralna dutina bez vypodku, mediastialne struktury bez urganickych zmien, lu nezvacsene. Môj neurolog trva na opakovaní CT, nakolko to bolo iba polovicne vysetrenie a nie je mozne nejnoznacne vylucit diagnozu. Prosim Vas pekne, je naozaj nevyhnutne, aby som absolvovala opat zairenie? Vysledky z odberu na protilatky proti ACHrr este nie su, udajne to môze trvat aj dva mesiace.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.211 sekund
Powered by Diskusní fórum