Diagnóza myastenie?

Více
18. kvě 2013 10:15 #1449 od ladarozan
Odpověděl ladarozan pro téma Re: Diagnóza myastenie?
Já chodím spát už ve 22h, nejcennější je spánek před půlnocí.
Můj závěr je, že máte málo odpočinku. Ještě jste mi neprozradila telefonování - jak často používáte mobil?? A nekoukáte moc na televizi?? A nejste na všechno tak trochu sama ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • SilvaSZ
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
18. kvě 2013 10:36 #1450 od SilvaSZ
Odpověděl SilvaSZ pro téma Re: Diagnóza myastenie?
Promiňtě, zapomínám na to telefonování :-) jednou, maximálně 2x denně, ale to jsou rychlovky, většinou babičky (tchýně, má matka). Sama? Mám manžela, ale máte pravdu v tom, že na ten svůj "problém" už sama jsem, protože ho i celou rodinu to nezajímá a já se v tom furt plácám. Během dne jsem unavená, ale né natolik, abych si musela lehnoput ajít spát a většinou kolem té 8-9 večerní se proberu natolik, že mi stačí jít spát po 12 hod a to ještě někdy nemohu usnout a ráno pravidelně v 6 hodin budíček. už od probuzení se furt nějak motám, jako bych měla nějakou promili v krvi, přitom Si už 1,5 neloknu ani piva.! Rozmáznou se mi vždycky na pár sekund oči, musím je promnout, pak to přejde, bolí mě ruce a nohy a strašně se zadýchávám, vyjdu 15 schodů a dyším jak po závodě. Často mi brní konečky prstů pravé i levé ruky na střídačku, po pár minutách to přejde a tlaky na hrudi a pocit, že mi chybí kyslík mám pernamentně od probuzené po usnutí, často nemohu ani usnout, protože mám pocit, že vydechnu naposledy. Jinak jak usnu, tak je to vše ok.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. kvě 2013 11:01 - 18. kvě 2013 11:02 #1451 od ladarozan
Odpověděl ladarozan pro téma Re: Diagnóza myastenie?
Tak to motání - víte, jaký máte po probuzení tlak? Může být malý, častá příčina motání, znám to od mé ženy. Ta má tak 90/60, říkám jí nízkotlaká :-) Pijete kafe ? A jak často? To je nejhorší způsob, jak tlumit únavu. Zkuste skutečně v podvečer takovou pausu asi na 10 minut pololežmo s relaxační hudbou do sluchátek. K tomu zadýchávání - jak jste na tom s váhou ?!
Poslední změna: 18. kvě 2013 11:02 uživatelem ladarozan.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • SilvaSZ
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
18. kvě 2013 11:12 #1452 od SilvaSZ
Odpověděl SilvaSZ pro téma Re: Diagnóza myastenie?
Tlak vím přesně jaký mám v noci i po probuzení, protože jsem měla několikrát holtera, ráno mám 80/50. Ale já se motám i během dne. Zkusím více odpočívat a nemyslet na "blbbosti", i když nevím, zda to půjde. Váhu mám stejnou jako posledních 10 let, ale v těhu jsem měla o 10 kg více a problémy mi to nedělalo, až ke konci, ale to bylo způsobeno nakonec vážnými koplikacemi během a po porodu. Kafe piji 1x denně ráno, ale slaboučké, nic kofeinového si jinak nedávám, během dne piju jen čistou neperlivou vodu a sem tam zelený čaj. Ono je to totiž i tak, že si třeba čupnu na zem k dceři a jak se postavím, tak dostanu doslova ráno do hlavy, vychazející od páteře a jede to do hlavy, pak se mi motá hlava a nemůžu se pořádně rozdýchat, tak dýchám jak pes a čekám, až to přejde, což trvá pár minutek, je to strašné, jsem z toho zoufalá a žádný ndoktor mi neumí pomoct

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. kvě 2013 12:00 #1453 od ladarozan
Odpověděl ladarozan pro téma Re: Diagnóza myastenie?
Ano, to jsem se trefil, co na takový tlak říká praktický lékař? To je váš základní problém. A s tím dýcháním byste se potřebovala dostat do nemocnice, je třeba odebrat vzorek z plicní stěny a zjistit pravou příčinu. Hodně mi to připomíná jednu známou, dusila se průběžně i při chůzi po rovině a asi po třech měsících se jí podařilo dostat do Motola a teď je už v pořádku. Bere Prednison, momentálně je na vrcholu dávky a je jí fajn.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • SilvaSZ
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
18. kvě 2013 12:32 #1454 od SilvaSZ
Odpověděl SilvaSZ pro téma Re: Diagnóza myastenie?
Praktik i kardiak tvrdí, že je to v pořádku, po ráno pomaleji vstávát, to je vše....na plicním jsem byla x krát, dělali mi i bronchoskopii, ale nic nezjistili. Plíce jsou prý v pořádku, spirometrii mi dělali 4 x a pokaždé byla vynikající, podle doktorů (plicní i alergolog). Co nakonec té paní bylo???? On si totiž žádný doktor ničeho nevšiml, řeknu ji, že se mi teď blbě dýchá, ale když mě pozorujou, mluvím s nimi a poslouchají mě na zádech a hrudi, prý dýchám naprosto normálně klidně, žádná dušnost není přítomná, to mi říkali i na interně, kde jsem byla na pohotovosti mockrát.
A mohu se prosím zeptat, jak se u vám nemoc projevuje??? Děkuji moc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.829 sekund
Powered by Diskusní fórum