Tehotenstvo

More
10 Mar 2009 12:28 #321 by Livi
Tehotenstvo was created by Livi
Dobry den prajem pan doktor.Pochadzam zo Slovenska a MG mam uz 3 a pol roka.V maji budem mat 31 rokov a s manzelom by sme chceli mat babatko.Tymektomiu mi robili v aprili (duben) 2006. Momentalne beriem prednison 10/0 mg obden, imuran 150mg, mestinon 0,5 x 3. V auguste idem na kontrolu a prednison by mi mali pravdepodobne uz vysadit alebo by som mala mat davku 2,5/0 mg obden.Neviem co vsak s tym imuranom,ci mi ho znizia alebo nie.Chcela by som sa Vas preto opytat ci by ste mi vedeli poradit ci aj s takymito davkami liekov (tada hlavne toho imuranu) by som mohla otehotniet koncom tohto roku.Je to riziko pre mna alebo babatko?Odporucali by ste este pockat?Budem velmi rada ked mi odpisete.Dakujem a prajem krasny den.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
10 Mar 2009 18:19 #322 by admin
Replied by admin on topic Odp.:Tehotenstvo
Dobrý den,
v Praze Imuran před plánovaným těhotenstvím raději vysazujeme, pro jeho riziko poškození plodu. Prednison i Mestinon se může během těhotenství užívat. Nevím proč berete tak vysokou dávku Imuranu, ale asi k tomu nějaký důvod bude. Poraďte se o léčbě při příští kontrole. Těhotenství bych radil raději odložit na příští rok. Ať se Vám vše podaří.
S pozdravem:) dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
10 Mar 2009 20:50 #323 by Livi
Replied by Livi on topic Odp.:Tehotenstvo
Dobry den pan doktor.Dakujem velmi pekne za vasu odpoved.Este by som sa chcela opytat par otazok ohladom tehotenstva.Je lepsie imuran vysadit uplne pred otehotnenim, alebo je tam nejaka minimalna davka, ktora by sa mohla brat? Ked mi diagnostikovali MG nasadili mi iba prednison 60mg denne a mestinon 4x1.Pri prvej exacerbacii v januari 2007 pri davke prednisonu 5mg obden mi tuto davku opat zvysili na 60 mg denne a pridali mi aj imuran 100mg denne.Davka imuranu mi ostala a davku prednisonu mi postupne znizovali az na 5mg obden a vtedy opat doslo k exacerbacii v 08.2008. Opat mi zvysili davku prednisonu na 40/20 mg obden a imuran mi dali na 150 mg denne. Momentalne beriem prednison 10/0mg obden,ako som uz spomynala a postupne mi ho este znizuju na 5/0mg obden (o par mesiacov).Chcela by som sa vas opytat, ci by podla vas nebolo lepsie radsej nechat vyssiu davku prednisonu a vysadit imuran (kedze by sme chceli mat babatko) ako vysadit prednison a byt na imurane. Este sa chcem opytat v akych casovych intervaloch sa imuran moze znizovat a o ake mnozstvo. Taktiez by ma zaujimalo ci by som nejak mohla zabranit dalsej exacebracii - mozem pre to nieco urobit? Nevycerpavat sa, oddychovat atd. alebo to velmi od toho nezalezi?
Dakumej a prajem krasny den. :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 Mar 2009 12:10 #324 by admin
Replied by admin on topic Odp.:Tehotenstvo
Jak vidím, Váš problém je složitější. Po vysazení Imuranu může dojít k dalšímu zhoršení nemoci. Variantou by bylo zkusit snížit Imuran na 100 mg, Prednison raději nesnižovat, počkat cca 0,5 roku, jak se stav bude vyvíjet. Proto jsem se přimlouval raději těhotenství odložit. Ale přesněji se domluvíte s Vaším lékařem (Doc. Špalek?) Eaxacerbaci se můžte vyhnout zejména tím, že omezíto riziko infekcí, dlouhodobých stresů apod.
S pozdravem:cheer:
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 Mar 2009 12:54 #325 by Livi
Replied by Livi on topic Odp.:Tehotenstvo
Dakujem velmi pekne za Vasu radu.
Prajem krasny den.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 2.061 seconds
Powered by Kunena Forum