Pocení

  • František
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
05 Mar 2009 16:49 #312 by František
Pocení was created by František
Dobrý den, mám problém a chtěl bych vás poprosit jestli by jste mi mohl poradit. Již delší dobu mám problémy s pocením a stálými pocity horka. Chtěl bych se zeptat jestli to může mít nějakou souvislost s myasthenií, se kterou se lečím. V poslední době mám dost intenzivní návaly horka a proto bych chtěl vědět jestli si můžu zakoupit nějaký volně prodejný lék nebo přípravek.

Děkuji za odpověď.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
05 Mar 2009 22:39 #313 by admin
Replied by admin on topic Odp.:Pocení
Dobrý večer,
s nadměrným pocením má potíže spoutu lidí, kteří nemají o myastenii ani tušení. Jde o nerovnováhu v oblasti tzv. vegetativních, na vůli nezávislých funkcí.
V případě myastenie se pocení někdy vyskytuje v souvislosti s užíváním inhibitorů acetylcholinesterázy. Spekuluje se též i o tom, že při onemocnění mohou být postiženy i receptory v oblasti tzv. sympatických nervových ganglií, ale tato možnost není prokázána. V každém případě je léčba velmi obtížná. Doporučuje se lokální aplikace botulotoxinu, který se ale u myastenie nesmí podávat, zdá se, že nevhodnější jsou přírodní přípravky, místně antiperspiranty. Na internetu se toho bohužel moc nenajde.
S pozdravem
dr. Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • František
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
05 Mar 2009 23:21 #314 by František
Replied by František on topic Odp.:Pocení
Dobrý den, děkuji za odpověď. Také jsem už hledal na internetu něco o pocení a nic moc jsem nenašel. Chtěl bych tedy aspoň zkusit některé homeopatické přípravky a čaje(šalvěj, antipot). Tak jsem jenom chtěl vědět, jestli to nejsou přípravky nevhodné při myasthenii.


Děkuji za odpověď.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
06 Mar 2009 13:52 #315 by Dasa
Replied by Dasa on topic Odp.:Pocení
Dobry den pane doktore,

co to presne znamena, ze mohou byt postiženy i receptory v oblasti tzv. sympatických nervových ganglií?
Dekuji za odpoved
Dasa

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
06 Mar 2009 14:17 #316 by admin
Replied by admin on topic Odp.:Pocení
Daso,
snad pro Vás i ostatní zvídavé bude poučný následující odkaz.:ohmy:
Zajímavé, a málo kdo to ví, je, že pocení ovlivňuje nervový přenašeč acetylcholin na pregangliovýc i postgagliových neuronech sympatiku. Doufám že čánek je alespoň trochu srozumitelný.

cs.wikipedia.org/wiki/Vegetativn%C3%AD_nervov%C3%A1_soustava

s pozdravem
J.P.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 2.390 seconds
Powered by Kunena Forum