lupus erythematodes

  • iva.katr
  • iva.katr's Avatar Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
23 Jan 2009 10:05 #221 by iva.katr
lupus erythematodes was created by iva.katr
Dobrý den. Mám za úkol se Vás zeptat, jestli mohu brát Plaquenil v dávce 2x1 tbl denně. Na revmatologii v Plzni mají podle výsledků z krve, bolestí a otoků kloubů i šlach podezření na lupus er... jako by mi ta myastenie nestačila:( jinak jsem ok.
S pozdravem Iva Katrlíková, Sedlec - Prčice

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
07 Feb 2009 18:59 #259 by admin
Replied by admin on topic Odp.:lupus erythematodes
Omlouvám se na přehlédnutý dotaz. Plaquenil se rozhodně u myastenie užívat nesmí!!! Jsou dokonce popsané případy, kdy se po nasazení Plaqenilu myastennie propukla!!!
S pozdravem
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • iva.katr
  • iva.katr's Avatar Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
08 Feb 2009 11:13 #266 by iva.katr
Replied by iva.katr on topic Odp.:lupus erythematodes
Děkuji za odpověď. Můžete mi prosím poradit, kam se mám s tímto problémem obrátit? Ty bolesti jsou opravdu dost nepříjemné. Na kontrolu k Vám jdu koncem dubna a chtěla bych to začít řešit dříve. Myasthenie mi byla zjištěna až po čtyřech letech příznaků, s klouby a šlachami mám potíže ještě déle a ibalgin 2x denně asi není pro tělo nejpřínosnější. Děkuji.
S pozdravem Iva K.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
08 Feb 2009 17:37 #267 by admin
Replied by admin on topic Odp.:lupus erythematodes
Dobrý den,
zásadní je, zda byl lupus prokázán, či ne. Pokud ano, je nutné zahájit patřičnou léčbu, ne jen proti bolesti, viz www.lupusinky.estranky.cz.
Na kontrolu máte jít kam? Do Plzně? Toto diskuzní fórum je provozováno z Prahy, kde sledujeme nejvíce pacientů z ČR.
S pozdravem
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 1.136 seconds
Powered by Kunena Forum