Dýchací problémy

  • Pavla48
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
30 May 2021 20:21 #2047 by Pavla48
Dýchací problémy was created by Pavla48
Dobrý den, pane doktore,
mám MG cca 6 let. K tomu obstrukci plicní ventilace, nyní těžkou formu, zhoršila jsem se postupně během dvou let - prudký kašel s následným vykašláním průhledného hlenu, i v noci a dušnost. Chtěla bych se, prosím, zeptat, zdali nemůže být příčinou některý z léků, které užívám - Prednison 15mg, Imuran 50, 5x denně Mytelase a infuze Flebogama. Na plicní kontroly chodím, mám předepsaný pouze Ventolin, ten už pomáhá jen sporadicky.
Zkusila jsem vysadit Imuran 9 dnů po přečtení Vaší odpovědi na fb na podobný dotaz a po konzultaci s MUDr. Junkerovou. Poté se mi trochu ulevilo. S Imuranem zase pokračuji a kašlu opět více. Nevím, jestli po tak krátké době vysazení Imuranu už mohla přijít opravdu úleva.
Prosím Vás o Váš názor a zároveň Vám moc za něj děkuji!
P. Ploskonková

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
31 May 2021 20:41 - 01 Jun 2021 07:08 #2048 by admin
Replied by admin on topic Dýchací problémy
Dobrý den,
to jistě není ideální kombinace MG + CHOPN. Trochu překvapivé je, že po krátkodobém vysazení Imuranu se stav zlepšil. Máte poměrně velkou dávku Mytelase a ta může způsobovat větší zahleňování. Nabízí se např. kombinace menší dávky Mytelase, např. 3x1 s Ubretidem 0,5 - 1 tbl na noc, on má o něco méně nežádoucích účinků. Pochopitelně je toto nutné konzultovat na neurologii v Ostravě.
S pozdravem :-)
dr. Piťha
Last edit: 01 Jun 2021 07:08 by admin.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Pavla48
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
31 May 2021 22:01 #2049 by Pavla48
Replied by Pavla48 on topic Dýchací problémy
Děkuji Vám moc, pane doktore!
Myslela jsem si, že je to náhoda. Zítra jdu na plicní a poté zkonzultuji s paní doktorkou Junkerovou. Je to se mnou složité...
Přeji Vám dobré zdraví a mějte se moc hezky! :)
P. Ploskonková

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 1.066 seconds
Powered by Kunena Forum