Očkovaní -Covid 19

  • Jana Mezerová
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
04 Jan 2021 10:33 #1954 by Jana Mezerová
Očkovaní -Covid 19 was created by Jana Mezerová
Mám dotaz na očkování covid 19 ohledně vakciny od firmy Pfizer a Moderna, očkovat jím myastheniky či nikoliv. Vakcína od firmi Pfizer je živá vakcina která by se měla skladovat při 70/80 stupních celzia podávat do svalu horní paže a v případě nákazy covid 19 by měla aktivovat RNA v těle a mela by tak zvýšit bílé krvinky, podle toho co jsem se dočetla na internetu. A má otázka zní zda myasthenik který užívá imunosupresivní léčbu a má větší výskyt bílých krvinek zda může být očkován touto vakcínou. Myslela jsem si že léky nějakým stylem udržují bíle krvinky v hladině normy a pokavaď se navýší bojím se co to s myastenií udělá. Předem děkuji za odpověď Jana

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
04 Jan 2021 10:45 - 04 Jan 2021 10:52 #1955 by admin
Replied by admin on topic Očkovaní -Covid 19
Dobrý den,
vaše informace nejsou zcela správné. Vakcina Pfizer i ty od ostatních firem nejsou živé vakciny, ani nezvyšují hladinu bílých krvinek. Podrobné informace o očkování jsou na úvodní stránce www.myastheniagravis.cz. Imunosupresiva spíše snižují bílé krvinky. Důvod, proč je máte zvýšené nevím, jedna z možností je, že proděláváte nějaký zánět, kdy by se očkovat nemělo. Vhodné by bylo ještě se poradit na imunologii.
S pozdravem :-)
dr. Piťha
Last edit: 04 Jan 2021 10:52 by admin.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.791 seconds
Powered by Kunena Forum