Operacia tymusu

  • Jarmila
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
14 Dec 2015 15:31 #1692 by Jarmila
Operacia tymusu was created by Jarmila
Dobry den pan doktor, chcem sa spytat ako sa operuje najdeny tymus na hrudniku? Teda akymi sposobmi... Ja mam ist na tymektomiu a kamaratke odporucil akusi laparoskopiu a to tromi vpichmi, ze je mlada a jazvy su skarede. Preco to neodporucil aj mne a povedal mi, ze je len tymektomia-rozrezanie hrudnika???? :( Dakujem pekne za odpoved

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 Dec 2015 09:30 #1693 by admin
Replied by admin on topic Operacia tymusu
Dobrý den,
jsou 2 operační techniky, ta první, spočívající v odstranění brzlíku otevřením hrudníku protětím hrudní kosti, která se používala dříve a modernější postup, endoskopický pod kontrolou video, kdy 3 sondami po straně hrudníku se bzlík odtraní. Každá metoda má své výhody a nevýhody, v ČR se v současné době operují mladé, štíhlé ženy převážně endoskopicky.
S pozdravem :)
dr.Piťha
The following user(s) said Thank You: Jarmila

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Jarmila
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
16 Dec 2015 12:39 #1695 by Jarmila
Replied by Jarmila on topic Operacia tymusu
Dobry den, dakujem krasne za odpoved. Este otazocka, ze ako dlho sa to endoskopicky robi? Lebo vsetky myasthenicky, které poznam boli 3-4 roky dozadu operovane len tymektomiou - rezom hrudnika. Vtedy sa to endoskopicky este neriesilo? A preco mne nebola ponuknuta moznost endoskopie, ale bolo mi povedane, ze je len tymektomia?
Dakujem :-)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 Dec 2015 23:51 #1696 by admin
Replied by admin on topic Operacia tymusu
Dobrý den,
v Praze se endoskopicky operuje 5 - 6 let, nevím ale jak dlouho na Slovensku.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 1.948 seconds
Powered by Kunena Forum