EMG

  • JOLMARK
  • JOLMARK's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
More
14 Jan 2015 15:56 #1615 by JOLMARK
EMG was created by JOLMARK
Dobrý den. Mám dotaz ohledně nálezů na EMG..Dejme tomu, že se nacházím ve stavu klinické remise, ať už léčbou nebo příznaky sami odezněly a mám jen problémy oční, trvalé dvojité vidění, pokles víčka.Můžu mít na EMG normální nález a u očního EMG single fibre jen falešně pozitivní,neberu žádné inhibitory ACHR poze jen malé udržovací dávky Prednisonu.Dále mě zajímá jestli myasthenie ovlivňuje hodnoty Melatoninu a Prolaktinu nebo souvislost.
Děkuji zdravím Jolana

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
20 Jan 2015 13:19 #1618 by admin
Replied by admin on topic Re: EMG
Dobrý den
repetitivní stimulace při EMG je méně citlivá než SFEMG. Nerozumím přesně tomu, co myslíte "falešně pozitivní" oční SFEMG. Obecně EMG vůbec nic nevypovídá o aktuální aktivitě MG a proto se v současné době nedoporučuje ke sledování klinického stavu nebo odpovědi na léky. Pokud jde o melatonin nebo prolaktin, byly popisovány ojedinělé případy souběhu MG a zvýšené hladiny prolaktinu, nejspíše jde ale o náhodné nálezy.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • JOLMARK
  • JOLMARK's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
More
26 Jan 2015 17:48 #1620 by JOLMARK
Replied by JOLMARK on topic Re: EMG
Zdravím Vás..děkuji Vám za odpověď, kterou chápu tak, že elektromyografie není zásadním kritériem pro určení myasthenie jako takové a její klasifikace..jako je oční a generilizovaná.A je potřeba více kritérií k 100% určení nemoci, takové. I když nic není 100% :-) Děkuji Jolana

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
02 Feb 2015 16:35 #1621 by admin
Replied by admin on topic Re: EMG
Přesně tak.
:) dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • JOLMARK
  • JOLMARK's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
More
08 Feb 2015 19:56 #1622 by JOLMARK
Replied by JOLMARK on topic Re: EMG
Dobrý den.Děkuji za Vaši odpověď a mám další dotaz.Jako jeden z testů k určení diagnozy myasthenie je používán chladový test.Zajímá mě princip na kterém funguje.To, že se stav zlepší vím.Ale zajímalo by mě.K čemu u něj fyziologicky v organismu dochází, třeba na nervosvalové plotýnce ?A dalo by se říct, že jako specifický test je opravdu při každém testovaní pacienta průkazný ?Děkuji Jolana :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 Feb 2015 08:05 - 17 Feb 2015 08:09 #1624 by admin
Replied by admin on topic Re: EMG
Chladový test se využívá hlavně při diagnostice oční myasrtenie. Přincip je jednoduchý, nervosvalový přenos probíhá rychleji při snížení teplotě a naopak.Specifický test to ale není.
dr.Piťha :)
Last edit: 17 Feb 2015 08:09 by admin.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 1.284 seconds
Powered by Kunena Forum