otoky

  • Conánek
  • Conánek's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Junior Member
  • Junior Member
More
30 Nov 2008 16:06 #148 by Conánek
otoky was created by Conánek
Dobrý den p. Doktore :),
už od září beru prednison, nyní jsem na dávce 30 mlg, 8. 12. mě čeká operace, moje otázka směřuje k otokům, které mám v obličeji. Zajímalo by mě kdy budu zase splaskávat :laugh: a zda vůbec :)
Přátelé mě už ani nepoznávají :cheer:

Předem děkuji za odpověď Barbora :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
30 Nov 2008 18:05 #150 by admin
Replied by admin on topic Odp.:otoky
Milá Barboro,
v řadě případů jsme nuceni provést přípravu k operaci nasazením kortikoidů, tedy Prednisonem. Není to, jak jistě víte, nějaký zbytečný krok, chceme, aby jste operaci zvládla bez komplikací, a pooperační průběh probíhaal zdárně. Když jsem Vás naposledy viděl, tak jsem Vás poznal. Ale k věci. Prednison bohužel dělává velmi často to, že se hromadí tekutiny a redistribuje se podkožní tuk, bohužel hlavně do oblastí, které jsou vidět. :dry: V pooperačním průběhu se podle domluvy bude Prednison snižovat a s tím se pomalu, ale jistě zase vrátí vše k normálu, tedy budete splaskávat. Operace jistě dopadne dobře.
Držím palce:P
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Conánek
  • Conánek's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Junior Member
  • Junior Member
More
30 Nov 2008 23:14 #160 by Conánek
Replied by Conánek on topic Odp.:otoky
děkuji, to jsem si chtěla přesně přečíst :)
s pozdravem B.P.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 Mar 2009 21:46 #327 by Denouš
Replied by Denouš on topic Odp.:otoky
Ahoj Báro, myslím si, že je to určitě tím Prednisonem. Já jsem ho taky na začátku brala a vypadala jako "prasátko". Bylo to děsný. Kamarádi si ze mě dělali srandu, že mám 3 brady. Nechápu proč člověk nateče nejvíc v obličeji. Hned po operaci,už to bylo lepší. teď už léky neberu a vypadám tak jako dřív. Tak doufám, že je to stejné i u tebe. Měj se Denisa

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
10 Dec 2012 13:02 #1375 by walzanka
Replied by walzanka on topic Re: otoky
Chtěla jsem se zeptat a když je oteklý obličej,dušnost a otok jen jednoho kotniku-zevnitř i zvenku,tak to nesouvisi s MG?Děkuji

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
10 Dec 2012 19:58 #1376 by admin
Replied by admin on topic Re: otoky
Dobrý večer,
myastenie přeci nezpůsobuje otoky. S tou dušností je to složitější, ale samotná dušnost bez oslabení kousání, polykání a artikulace se vyskytuje vzácně.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 1.279 seconds
Powered by Kunena Forum