Neliečená MG

More
22 Oct 2012 12:51 #1364 by Bobo
Neliečená MG was created by Bobo
Dobrý deň.
Mám 22 rokov a už zhruba pol roka trpím miernym dvojitým videním. Očné vyšetrenie nič nepreukázalo, preto som navšívil neurológa. Pred necelým mesiacom mi nakoniec po EMG vyšetrení (single fibre ukázalo 4 zo 14 patologických záznamov) diagnostikovali ľahkú formu očnej myasthenie gravis. Keďže som okrem dvojitého videnia nemal žiadne ďalšie potiaže, dohodli sme sa s neurológom, že ďalšie vyšetrenia/liečbu odložíme pokým neskončím štúdium (som v poslednom ročníku VŠ). Avšak pred necelým týždňom som nečakane skolaboval pri zvýšenej fyzickej námahe (po plávaní), preto by som sa Vás chcel opýtať, či je teoreticky možné, že neliečenie MG (neužívam ani Mestinon) mohlo vyvolať kolaps organizmu spojený s tetanickým záchvatom - do tohto kolapsu som totiž nikdy netrpel tetániou ani príznakmi úzkosti (ktoré u mňa bohužiaľ od kolapsu pretrvávajú). Tiež by som vás chcel poprosiť o názor, či sa tieto dve diagnózy (okulárna MG a hyperventilačná/spazmofilná tetánia) môžu navzájom negatívne ovplyvňovať.
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
23 Oct 2012 19:54 - 26 Oct 2012 15:22 #1367 by admin
Replied by admin on topic Re: Neliečená MG
Dobrý den,
oční forma myastenie může generalizovat, tedy může se objevit oslabení i jiných svalů, v žádném případě však nemůže dojít ke kolapsu s tetanií, tyto 2 nemoci spolu vůbec nesouvisejí.
S pozdravem :)
dr.Piťha
Last edit: 26 Oct 2012 15:22 by admin.
The following user(s) said Thank You: Bobo

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
25 Oct 2012 05:17 #1368 by Voyo
Replied by Voyo on topic Re: Neliečená MG
nič neodkladaj, MG ti ostane na cely život a bez liečenia sa len zhoršuje.☺

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
28 Oct 2012 14:55 #1369 by Bobo
Replied by Bobo on topic Re: Neliečená MG
Ďakujem ešte raz za odpoveď! Dúfam, že preventívnym užívaním magnézia kvôli tetánií nedôjde k zhoršeniu MG, resp. k jej generalizácií (zatiaľ slabosťou iných svalov našťastie netrpím).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.839 seconds
Powered by Kunena Forum