MG a EMG

  • Stanislava
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
20 Apr 2022 16:52 #2146 by Stanislava
MG a EMG was created by Stanislava
Dobrý den pane doktore.
Měla bych dotaz ohledně dg. MG a vyšetření EMG repet.stimulace.
Před 7lety jsem měla dělané vyšetření EMG repet.stimulace z důvodu stanovení diagnozy.Měla jsem pro MG typické příznaky-slabost nohou i rukou po zátěži,problém rozkousat tuhou stravu/maso,mrkev../problém pověsit prádlo,vyfoukat si vlasy,pokles levého víčka apod.
Závěr vyšetření byl-jasná pozitivita dekrementu CMAP z kořen.svalů na obou HK,pozitivní charakteristiky dekrementu při aktivačních testech.
Poté jsem podstoupila neurol.vyš.-protilátky negativní,následovala thymektomie/atrofie brzlíku/,kortikoidy,imunosuprese , Mytelase.Střídají se lepší a horší dny.
Nově jsem podstoupila znovu EMG repet.stimulaci na podnět ošetř.neurologa / teď to bylo na jiném pracovišti než původně/ s výsledkem-t.č.nejsou známky poruchy nervosval.přenosu při nízkofrekvenční stimulaci.
Potíže/příznaky MG přetrvávají.
Znamená to,že tedy nemám MG?

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
26 Apr 2022 10:40 #2147 by admin
Replied by admin on topic MG a EMG
Dobrý den, dost dobře nerozumím, proč se nyní EMG opakovalo, ale to, že je nyní normální rozhodně neznamená, že MG nemáte. Rozhodující je charakter obtíží a neurologický nález. EMG může být někdy normální i při prvních příznacích MG. Ještě mě napadá, jestli jste si před vyšetřením nevzala Mytelase, nebo něco podobného, což může výsledek zkreslit.
S pozdravem :-)
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Stanislava
  • Topic Author
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
03 May 2022 16:21 #2148 by Stanislava
Replied by Stanislava on topic MG a EMG
Dobrý den pane doktore,
děkuji za odpověď.
Nevím,proč jsem po tak dlouhé době měla toto vyšetření-možná z důvodu přetrvávajících slabostí rukou i nohou.
Občas mám také problémy se vstáváním ze sedu-jde to s obtížemi a někdy se mi jako by podlomí noha,nestabilita/zavrávorání/občas problém vyjít schody,kopeček,zadýchávání se po námaze,potíže vyfénovat si vlasy,pověsit prádlo,rozžvýkat maso,v krku mi uvízly opakovaně špagety a smažený nebo táhnoucí se sýr,někdy slabost šíje,při velké únavě částečný pokles víčka a "pocit těžkého oka".
Obtíže mám stále-s různou intenzitou ,někdy jsem skoro bez obtíží/takové dny si užívám a snažím se je využít naplno/ a někdy jsou větší potíže i po malé námaze/ o to víc mě to překvapí/ a je potřeba dlouhodobější "klidový" režim.

Překvapil mě ten nynější negat.výsledek EMG a nevím,zda mám tedy MG nebo něco jiného??

Děkuji a přeji pěkné dny.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
03 May 2022 20:47 - 03 May 2022 20:48 #2149 by admin
Replied by admin on topic MG a EMG
Jistě je obtížné se vyjádřit jednoznačně, ale s největší pravděpodobností, jak to líčíte se dle mého soudu o projevy MG jedná. Nevím, zda jste kontrolovaná v Centru MG, či jiném specializovaném pracoviští, ale v každém případě by jste vše měla konzutovat tam.
S pozdravem :-)
dr. Piťha
Last edit: 03 May 2022 20:48 by admin.
The following user(s) said Thank You: Stanislava

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.816 seconds
Powered by Kunena Forum