Nazor na liecbu

  • klaudia
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
06. kvě 2010 10:46 #934 od klaudia
Nazor na liecbu vytvořil uživatel klaudia
Dobry den
chcela by som sa Vas popytat o vas nazor na moju liecbu..MG mam uz 5 rokov, zacalo to dvojitym videnim, padanim ocneho viecka, a problemom by zuvani.Po mesiaci mi bola diagnostikovana MG a o dalsi mesiac uz aj bola spravena tymektomia(pri ktorej bol aj tymom nezhubny).Po operacíi som brala3 mesiace prednison 20mg denne s postupnim znizovanim davky.Mestinon som potom brala 1 tabĺetku denne asi rok.Potom som nebrala ziadne lieky, aktivne cvicila aerobik bez mensich problemom.Teraz som 9 tyzdnov po porode a uz 3 tyzden nekojim a beriem mestinon 3 krat denne pre dvojite videnie, ale nijako sa to nezlepsuje.Myslite si ze mam este pockat, alôe uz ma doktor zacat liecbu prednisonom?? Ako je mozne ze po 4 rokoch kedy som aj zabudla na MG sa znova po porode hlasi?? Moze to byt tym porodom?? Tehotenstvo bolo bez problemov..Dakujem vopred za vasu odpoved a uzasnu stranku..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. kvě 2010 06:50 #960 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Nazor na liecbu
Dobrý den,
situace po porodu, spojená se zmenou hladiny pohlavních hormonů bývá jednou z příčin zhoršení myastenie. Podle mého názoru bude asi nutné s Prednisonu vrátit, protože, pokud Mestinon obtíže neovlivňuje není pravděpodobné, že by účinkoval po 3 týdnech.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.299 sekund
Powered by Diskusní fórum