EMG

Více
08. pro 2009 15:56 #679 od josef
EMG vytvořil uživatel josef
Dobrý den pane doktore,
zajímalo by mě jestli má na kontrolní vyšetření emg repet.stimulace(na ruce)vliv to,když toto vyšetření absolvuji normálně při každodenní,pracovní zátěži,když na sobě cítím únavu a nebo když třeba 14 dní před vyšetřením jsem na neschopence a dá se říct že jen polehávám a odpočívám,tak jestli by výsledky vyšetření(hodnota dekrementu)byla stejná nebo rozdílná.Děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. pro 2009 20:20 #681 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:EMG
Dobrý večer,
tento dotaz mě inspiruje k tomu, abych upozornil na to, že není běžné, aby se repetitivní stimulace prováděla jako kontrola průběhu myastenie, která již byla diagnostikována. Znám dokonce jedno pracoviště v čechách, kde pacient měl repetitivní stimulaci prováděnou 4x během 3 měsíců. Dle mého soudu je to dokonce neetické, protože toto vyšetření je velmi nepříjemné a nemusí dát jednoznačnou odpověď na otázku, zda je např. úspěšná léčba. Pacienti snad nejsou pokusní králíci!!! Zkušený neurolog, zejména ten, který se myastenií zabývá by si měl poradit podle klinického nálezu. Kontrolní vyšetření, dle mého názoru je oddůvodněné jen v případech, kdy není diagnóza myastenie jistá. Obecně, výsledky jsou často horší po zátěži, záleží též na okolní teplotě, z kterého svalu se vyšetření dělá atd.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. pro 2009 22:10 #684 od josef
Odpověděl josef pro téma Odp.:EMG
Chodím na kontrolu zhruba jednou za rok,když mám nějaké potíže tak i častěji a emg vyšetření na ruce(zápěstí)absolvuji skoro pokaždé(osobně mi to nevadí:) )Na Tymektomii sem byl v roce 1991 od té doby beru mytelázu,v současné době 3*pul tbl.denně.Únavu nejvíce na nohou pociťuji odpoledne a hlavně večer,při větší zátěži to bývá horší.Občas,nepravidelně se stane že mám tzv.pocit vnitřního chvění svalů na končetinách a krku,hůř se poliká a mluví,jen párkrát se stalo že sem měl potíže s dýcháním,zatím se to vždycky nějak přečkal v klidu a vleže.Myslíte,že by se to mohlo zhoršit nebo zlepšit:dry: ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. pro 2009 22:29 #685 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:EMG
Dobrý večer,
Váš dotaz ohledně pravidelných EMG kontrol považuji za velmi zajímavý a využil jsem ho k otevření nové stránky s dotazy v levém menu.
Já mám teď dotaz na Vás. Změnila se léčba po kontrole na EMG? K čemu to bylo dobré?
Znovu opakuji, tam, kde se myastenií zabývají podrobněji vůbec EMG nepotřebují!!!
Pocity chvění ve svalech nemají s MG nejspíše nic společného. Bohužel vzhledem k tomu, že jem vás nevyšetřoval, nemohu odpovědně posoudit, jak vaše nemoc vypadá, resp. jakou má prognózu. Obecně, u choroby po 18 letech od operace je pravděpodobnost náhlého zhoršení velmi malá.
:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. pro 2009 22:43 #686 od josef
Odpověděl josef pro téma Odp.:EMG
Děkuji za odpověd na mé dotazy:)
.Většinou vyšetření bylo v normě do 10%dekrementu,až poslední rok to je mirně vyšší 13%,jediné co se měnilo tak dávkování mytelazy,od 0,5 po 4*0,5 tbl.denně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.785 sekund
Powered by Diskusní fórum