spravna liecba

  • inga
  • Avatar uživatele inga Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
21. pro 2009 14:30 #695 od inga
Odpověděl inga pro téma Odp.:spravna liecba
Dobry den pan doktor,tak trocha to trvalo,ale v piatok som bola na konzultacii u neurologa.Povedali sme mu ze sme nasli vasu stranku,ze sme vam pisali a co ste odpovedali.Doktor bol v pohode.Vysvetlil,ako je to s operaciou vo Francuzsku.Ak sa nenajde ziadny nalez tak sa podava na zaciatku Mestinon,ak ten nestaci tak nasleduju kortikoidy a potom ak nezaberu ani tie tak sa uvazuje o operacii.
Tak teraz beriem Mestinon tak ako ste mi poradili mesiu davku 1,5-1-1,5-1 a pridal mi PREDNISON na 55dni 50g pocas 10dni potom 40g15dni dalej 30g15dni 20g15 dni a 15g 15dni potom sa mame ozvat a uvidi ako dalej.K tomu beriem vitamin D3 a Vit K.
Este som sa raz chcela opytat,ci podla vas ta svalovica suvisi ,alebo suvisela z podavania Mestinonu,alebo z nespravnej liecby.Prednison som zacala uzivat od soboty.
Dakujem Inga


Prajem Vam Krasne a vesele sviatky a vsetko dobre v novom roku!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. pro 2009 19:13 #696 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:spravna liecba
Zdravím Vás ze zasněžené Prahy.
Bohužel musím opakovat, že se mi jeví Váš způsob léčby jako špatný. Je jednoznačně prokázané a naše dlouholeté zkušenosti ( v Cesku ale i na Slovensku) to potvrzují, že u mladých žen je thymektomie jednoznačně nejlepším řešením. Představa, že se bude operace provádět, až když kortikoidy nebudou účinkovat je naprosto chybná. Naopak, čím víc se bude operace odkládat, tím bude méně účinná a pak Vám nezbývá než celý život brát léky se všemi nežádoucími účinky. Kortikody se skutečně podávají u pacientů, u kterých Mestinon nenavodí trvalé zlepšení stavu,ale u pacientů nad 55 let věku! Osobně velmi špatně snáším, když vidím, že se pro pacienty s myastenií nedělá to nejlepší. Rád bych věděl, kolík pacientů s myastenií Váš neurolog léčí. My v Praze máme pod kontrolou již téměž 2 000 pacientů.
Nicméně Vám přeji hodně štěstí v novém roce.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • inga
  • Avatar uživatele inga Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
21. pro 2009 21:04 #697 od inga
Odpověděl inga pro téma Odp.:spravna liecba
Dakujem za odpoved.Takze mi asi nic ine neostava len ist na Slovensko do Bratislavy,dat sa vysetrit a operovat.Mozno sa to podari,lebo na rok planujeme uz ostat na Slovensku.
A to veru neviem kolko ma takych pacientov asi nie moc.Este raz vam dakujem
a urcite s tym nieco spravym.
Tak este raz prijemne sviatky.

S pozdravom Inga

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • inga
  • Avatar uživatele inga Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
19. úno 2010 13:12 - 19. úno 2010 13:20 #855 od inga
Odpověděl inga pro téma Odp.:spravna liecba
Dobry den pan doktor,
dnes som bola na konzultacii u neurologa a tento krat mi odporucil operaciu,uz sa len objednat a dufat ze sa to casom zlepsi.

Zdravim Vas a prajem Pekny den
Inga :)
Poslední změna: 19. úno 2010 13:20 uživatelem inga.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. úno 2010 21:42 #856 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:spravna liecba
Dobrý den,
tak to je fanj, držím palce:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • inga
  • Avatar uživatele inga Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
20. kvě 2010 12:23 #957 od inga
Odpověděl inga pro téma Odp.:spravna liecba
Dobry den pan doktor,tak uz to mam za sebou. Uz 3 tyzden sa zotavujem.Operacia prebehla bez problemov.V nemocnici som bola 5 dni neboli ziadne problemy a jazva sa hoji vyborne.Mam 8.5cm tenku ciarku vyzera dobre.
Po troch dnoch ako som prisla z nemocnice mam dvijite videnie,rano nemam ziadne a potom tak poobede a vecer je to uz horsie.Berem 5mg Prednisonu a 5krat Mestinon.
Tak sa Vas chcem opytat ci to moze byt reakcia po operacii ,alebo treba zvysit davku lebo doktor mi tesne po operacii znizil Prednison z 10 mg na 5mg.
N a kontrolu idem 4 juna tak uvidim ako to bude riesit.

Dakujem s pozdravom inga:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.304 sekund
Powered by Diskusní fórum