Dýchací problémy

  • Pavla48
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
30. kvě 2021 20:21 #2047 od Pavla48
Dýchací problémy vytvořil uživatel Pavla48
Dobrý den, pane doktore,
mám MG cca 6 let. K tomu obstrukci plicní ventilace, nyní těžkou formu, zhoršila jsem se postupně během dvou let - prudký kašel s následným vykašláním průhledného hlenu, i v noci a dušnost. Chtěla bych se, prosím, zeptat, zdali nemůže být příčinou některý z léků, které užívám - Prednison 15mg, Imuran 50, 5x denně Mytelase a infuze Flebogama. Na plicní kontroly chodím, mám předepsaný pouze Ventolin, ten už pomáhá jen sporadicky.
Zkusila jsem vysadit Imuran 9 dnů po přečtení Vaší odpovědi na fb na podobný dotaz a po konzultaci s MUDr. Junkerovou. Poté se mi trochu ulevilo. S Imuranem zase pokračuji a kašlu opět více. Nevím, jestli po tak krátké době vysazení Imuranu už mohla přijít opravdu úleva.
Prosím Vás o Váš názor a zároveň Vám moc za něj děkuji!
P. Ploskonková

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. kvě 2021 20:41 - 01. čvn 2021 07:08 #2048 od admin
Odpověděl admin pro téma Dýchací problémy
Dobrý den,
to jistě není ideální kombinace MG + CHOPN. Trochu překvapivé je, že po krátkodobém vysazení Imuranu se stav zlepšil. Máte poměrně velkou dávku Mytelase a ta může způsobovat větší zahleňování. Nabízí se např. kombinace menší dávky Mytelase, např. 3x1 s Ubretidem 0,5 - 1 tbl na noc, on má o něco méně nežádoucích účinků. Pochopitelně je toto nutné konzultovat na neurologii v Ostravě.
S pozdravem :-)
dr. Piťha
Poslední změna: 01. čvn 2021 07:08 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Pavla48
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
31. kvě 2021 22:01 #2049 od Pavla48
Odpověděl Pavla48 pro téma Dýchací problémy
Děkuji Vám moc, pane doktore!
Myslela jsem si, že je to náhoda. Zítra jdu na plicní a poté zkonzultuji s paní doktorkou Junkerovou. Je to se mnou složité...
Přeji Vám dobré zdraví a mějte se moc hezky! :)
P. Ploskonková

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.010 sekund
Powered by Diskusní fórum