Myasthenia a její vliv na menstruační cyklus

Více
27. pro 2015 23:07 #1703 od huwik
Dobrý den,
ráda bych se zeptala na jeden specifický problém. Lékař mi tvrdí, že se s něčím podobným u Myasthenie nesetkal a ani na internetu jsem bohužel žádnou informaci nenašla. Myasthenii mám od necelých 15 let, kdy mi ale zároveň s onemocněním přestala chodit menstruace a pokud už přišla, tak jednou za 3 měsíce. Všude čtu spíše o tom, že menstruační cyklus má na MG vliv - v tom smyslu, že v období menstruace a těsně před ní je člověk slabší. Nikde jsem ale nečetla, že by Myasthenie způsobila absenci menstruace a tím i neplodnost. Dle ultrazvuku jsem v pořádku, vypadá to nejspíš na hormonální nerovnováhu. Který hormon mi chybí bohužel nevím, na gynekologii tento problém moc neřeší. Původně jsem myslela, že důvodem byla moje podváha (díky Myasthenie jsem zhubla na 37 kg), nyní už podváhu nemám a teď když jsme se začali snažit o dítě (brala jsem antikoncepci) mám úplně stejný problém jako v 15 letech. Kortikoidy neberu (jen 1,5 Mestinonu denně), Myasthenie je v remisi s farmakologickou podporou, cítím se líp než kdy jindy, dokonce i vyběhnu schody, takže špatným stavem MG to být taky nemůže.
Je nějaké řešení tohoto problému? Je skutečně možné že to způsobila Myasthenie?

Díky za odpověď :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2016 16:00 #1704 od admin
Dobrý den,
poruchy menstruace samozřejmě s myastenií nesouvisí, může být u pacientů při užívání kortokoidů. Zhoršení myastenické slabosti u některých žen v souvisoosti s menses být může, ale není to zas tak časté. Vaším problémem by se měli zabývat gynekologové, nebo centrum asistované reprodukce
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. lis 2023 16:49 #2509 od Zdeňka
Odpověděl Zdeňka pro téma Myasthenia a její vliv na menstruační cyklus
Když jsme u té menstruace .Chtěla jsem se zeptat zdá má nějak vliv perimenopauza na mg .poslední dobou pořád velká únava,těžkost svalů atd .jinak jsem v perimenopauze.doplňuji d ,b ,selen zinek .děkuji 

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2023 11:56 #2510 od admin
Dobrý den, vliv může mít, ale únava se může objevit v perimenopauze i u lidí bez MG.
S pozdravem
dr. Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. pro 2023 10:49 #2511 od Zdeňka
Odpověděl Zdeňka pro téma Myasthenia a její vliv na menstruační cyklus
Děkuji pane doktore

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.904 sekund
Powered by Diskusní fórum