Operace Efekt Čas Patologie

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
12. čvc 2011 21:55 #1194 od JOLMARK
Operace Efekt Čas Patologie vytvořil uživatel JOLMARK
Dobrý den.Zajímalo by mne, jestli existuje nějaká statistická studie indikace thymektomie v závislosti na vypuknutí nemoci.Když i samotný začátek vypuknutí nemoci může být relativní,protože někteří pacienti nemoc na sobě v počátcích ani nepozorují.A po jaké maximální době oficiálně diagnostikované nemoci se operace provádí.Nezajímá mne ani tak věk pacienta,který je u těchto zákroků všeobecně znám,ale i další kriteria dle kterých lékař pacienta na operaci posílá,myslím tím hlavně závislost v čase a reakci na konzervativní léčbu léky.Je mi jasné,že včasná operace slibuje očekávaný efekt,ale zajímá i efekt později provedených operací. Zdravím Jolanka:huh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. čvc 2011 23:31 #1195 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Operace Efekt Čas Patologie
Dobrý večer,
v současné době probíhá již několik let multicetrická studie hodnotící klinický efekt thymektomie u velké skupiny pacientů bez přítomnosti thymomu (výsledky by mohly být k dispozici v r. 2012), dosud probíhaly jen studie na velmi malých souborech nemocných, t.č. hlavně porovnávající efekt klasické thymektomie a tzv. VATS - tedy endoskopické. Všeobecně je konsenzus v tom, že thymektomie u mladších pacientů výrazně zvyšuje šanci k dosažení klinické remise. Optimální doba je 1 rok po objevení se prvních příznaků. Máte pravdu v tom, že příznaky mohou probíhat i skrytě. Předpokladem provedení operace je, aby nastalo co nejlepší klinické zlepšení, nemocní s thymomem se někdy připravují k operaci plazmaferézou - k omezení rizika pooperačního zhoršení. Klinický efekt nastává obvykle do 1 - 2 let po operaci. U pacientů tak dochází ke kompletní remisi ( bez užívání léků) cca v 60%, u pacientů mladších než 30 let dokonce v 75 - 80%. To, že lepší šannci mají nemocní s histologicky prokázanou folikulární hyperplazií není tak úplně pravda. Setkal jsem se s tím, že některá zahraniční pracoviště posílají pacienty k operaci až tehdy, když selhává konzervativní léčba. Mezi tím ale čas běží...S těch malých studií vyplývá, že u operace provedené např. po více než 5 letech nelze čekat nějaké zázraky.
Doufám, že Vás tato odpověď uspokojila, i když zcela vyčerpávající jistě není.
S pozdravem:)
dr.PiŤha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.735 sekund
Powered by Diskusní fórum