spravna liecba

  • magdalena
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
16. zář 2010 20:08 #1034 od magdalena
spravna liecba vytvořil uživatel magdalena
Dobry den pan doktor,som zdravotna sestra s dlhorocnou praxou v hospici,napriek tomu som sa az do teraz s touto chorobou nestretla,par krat som mala pacienta s ALS.Teraz som ale bohuzial s myasteniou konfrontovana osobne a moja profesionalita sa kamsi vytratila a som bezradna.Myastenia postihla moju priatelku,ktora je taktiez zdravotna sestra.Povodne bola liecena na arterialnu hypertenziu s anamnezou stazeneho dychania od augusta 2009.postupne sa pridalo stazene prehltanie,co sa liecilo psychiatrom atd.Myastenia bola bohuzial diagnostikovana az v juni 2010,ked uz boli vyrazne motoricke tazkosti,bohuzial stav sa zo dna na den zhorsuje,momentalne je v stave kedy prejde bez padu max.10metrov,zhltnut je schopna len mixovanu stravu,ma tazke depresie,nespolupracuje vsetko neguje.bohuzial o jej chorobe som sa dozvedela az zaciatkom septembra tak sa snazim hasit co sa da.je na vsetko sama,zije s invalidnou matkou.myslim ze s mojou podporou zacina tomu celit.Mam o nu starosti a nepaci sa mi take prudke zhorsovanie,preto by som chcela vas nazor na terapiu.Diagnozy-G12 Spinalna amyotrofia-adultna forma typ IV,Sekundarny myastenicky syndrom,Arterialna hypertenzia,Steatoza pecene,Tazka restrikcna ventilacna porucha.Vek-37rokov.Liecba Mestinon 60mg 4X1.,Agen 5mg 1-0-0.,Prestarium Combi 5mg 1-0-0.,Serlift 50mg 1-0-0.Diagnost.doc.Mudr.spalek.Viem ze Mudr.Spalek je odbornik,ale rada by som pocula vas nazor.okrem toho ma zaraza ze choroba bola zdiagnostikovana,napisana prepustacia sprava a lieky,pacientka poslana domov a koniec.ziadna psychol.pomoc,ziadne ponuknutie moznosti a pomocok na skvalitnenie zivota,ziadost na inv.vozik si musela pytat.Ale toto je len moj subjekt.dojem je mozne ze vzhladom na psych.stav bola spolupraca nemozna.dakujem za pomoc.Magdalena

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. zář 2010 19:34 #1035 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:spravna liecba
Dobrý den,
podle toho, co jste napsala se u vaší přítelkyně nejedná o autoimunitní myasthenia gravis, která se dá léčit. Byla stanovena diagnoza spinální svalové amyotrofie (SMA), v diagnoze se vyskytuje trochu matoucí pojem sekundární myastenický syndrom, která ma asi vyjádřit únavové projevy.
SMA je bohužel naproto neléčitelné, degenerativní, rychle progredující onemocnění, postihující přední míšní rohy. Tedy něco podobného jako ALS
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • magdalena
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
17. zář 2010 21:46 #1036 od magdalena
Odpověděl magdalena pro téma Odp.:spravna liecba
Dakujem velmi pekne za odpoved,som z toho zdrvena aj mne sa zda ta sprava nejasna ako by sa nevedelo presne o co ide,aj funkcne vysetrenia sa rozchadzaju.kontaktujem co najskor pana docenta osobne.len stale nechapem ten pristup,ked uz by sa jednalo o taky priebeh choroby,ved pre boha aspon vypracovat plan paliat.opatery a vypracovat veci ako napr mozna resuscitacia PEG sonda atd.a ci si to vobec zela kym sa vobec dokaze vyjadrit.Ja uz par rokov pracujem v zahranici,tam som na tieto veci zvyknuta,neviem ako to funguje v takychto veciach u nas.Dakujem vam pekne a zelam vam vela vyliecenych a stastnych pacientov.s pozdravom magdalena

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.401 sekund
Powered by Diskusní fórum