Biologická léčba

  • martina
  • Avatar uživatele martina Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • smích léčí každý den i když je zle!!!!!!!!!!!!!!!!
Více
18. čvc 2010 16:49 #987 od martina
Biologická léčba vytvořil uživatel martina
Dobrý den pane primáři,hrozně ráda bych věděla jaký je
;) Váš názor na biologickou léčbu a jak probíhá. :) Zda se to liší od normální léčby
jako jsou léky hlavně vysoké dávky kortikoidů
z důvodu velkých nežádoucích účinků.atd.
Děkuji pa pa Martina Podlipská :) :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čvc 2010 19:34 #992 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Biologická léčba
Milá Martino,
odpověď je poměrně složitá. U myastenie se zkouší lék Mabthera (je možné se o něm dočíst na internetu), je to protilátka, která "zabíjí" B lymfocyty, které si pamatují, že mají tvořit škodlivé protilátky. U myastenie je to experimentální léčba, která nebyla pro tuto nemoc oficiálně schválena. Ve světě bylo léčeno několik desítek pacientů v případech, kdy všechny ostatní způsoby léčby sehaly. Mezi hlavní rizika patří infekce, dokonce progresivní multifokální leukoencefalopatie, cž je smrtelné zánětlivé onemocnění mozku. V ČR ukončil tuto léčbu letos jeden pacient s velmi dobrým efektem. Zdravotní pojišťovny tuto léčbu obtížně schvalují vzhledem k její nákladnosti (roční léčba dosahuje téměř 1 milion korun).
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • martina
  • Avatar uživatele martina Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • smích léčí každý den i když je zle!!!!!!!!!!!!!!!!
Více
19. čvc 2010 10:53 #997 od martina
Odpověděl martina pro téma Odp.:Biologická léčba
Děkuju moc:) mě to spíš zajímalo z důvodu,že
se o tom právě moc nemluví ale slyšela jsem o tom. Samozřejmě je mě jasné ,že to bude dost
drahá léčba. Tak ještě jednou děkuji a pa pa;)
:) Martina Podlipská

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. kvě 2015 09:31 #1644 od Marchevka
Odpověděl Marchevka pro téma Biologická léčba
Dobrý den,
jelikož si už nevím rady, rozhodla jsem se obrátit na Vás.
Před 8 lety mi byla provedena thymektomie a diagnostikována myasthenia IIB (po dvou letech kdy jsem již nebyla schopna se prakticky hýbat ani jíst). Po operaci a celých následujících 8 let jsem denně závislá na prednisonu a mestinonu. Můj stav se bohužel natolik nezpešil, abych mohla fungovat bez léků nebo s nižšími dávkami. Ale přesto se dalo při dobré vůli "takto žít". Před šesti měsíci se mi ale stav natolik zhoršil, že jsem byla tam kde před operací (svalová slabost tak enormní, že nemohu dojít ani 30 metrů nebo stát déle než 2 min). Byla jsem okamžitě hospitalizována, nasadili mi vysoké dávky prednisonu, imuranu a mestinonu. Nezabralo. Mám za sebou dvě série plazmaferéz. Opět bez úspěchu. Lékařka mi sdělila, že bohužel mi nic nezbývá. Je mi 28 let, mám dceru kvůli které se chci vyléčit alespoň do takového stavu jak jsem byla před více jak půl rokem, abych ji mohla alespoň odvézt do školy. Opravdu jsem zoufalá, neboť nemohu pracovat (nedojdu z auta ani ke kanceláři)nedokážu si sama nakoupit, ... V nemocnici mi poradili, že pro takovéto případy existuje biologická léčba. Prosím o radu zda opravdu taková šance je pro nás nebo zda-li existuje ještě nějaká jiná léčba, která by mě vrátila zpět. Děkuji Vám moc za brzkou odpoveď. S přáním krásného dne Markéta M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. kvě 2015 23:15 #1645 od admin
Odpověděl admin pro téma Biologická léčba
Dobrý den,
není příliš obvyklé, aby mladá žena po thymektomii byla v takovém stavu jak popisujete. Jistě z toho musíte být zoufalá :( Ve vašem případě bych považoval za nutné tuhle situaci řešit osobně.
Napiště co nedříve na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. na moje jméno
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.963 sekund
Powered by Diskusní fórum