Thymektomie

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
08. říj 2009 23:14 #584 od JOLMARK
Thymektomie vytvořil uživatel JOLMARK
Zdravím Vás a přeji hezký večer. Mám další dotaz .V rubrice léčba se píše o aplikaci thymektomie .U oční myasthenie je mi vše jasné ,už bylo i popsáno věková hranice a riziko s operací spojené mi je také jasné.Ptám se tedy , jaká jsou tedy specifická kritería pro thymektomii .Je to jen patologie znatelná z CT vyšetření , ,která je procentuálně nízká,nebo i další kriteria ,nebo jen statistická kriteria,navození klinické remise u včasného odstranění thymu u generalizovaných forem ? .A jak je to z histopatologickými nálezy thymu po thymektomi? Lze z histologie thymu ,uvažovat i o jiném onemocnění ,nemyslím tím nádorová onemocnění. S pozdravem Jolana :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. říj 2009 23:50 - 12. pro 2009 17:14 #585 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Thymektomie
Dobrý večer.
Všeobecně uznávaná kriteria indikace thymektomie jsou:
1/ thymom bez ohledu na věk
2/ generalizovaná myasthenia gravis, věk do 50-55 let
Z CT vyšetření se moc na nějaakou patologii kromě thymu soudit nedá. Hyperplasie thymu, typická u mladších pacientů se může vyskytovat i u jedinců bez myastenie. Z histologie thymu po jeho odstranění se nedá usuzovat na žádné jiné onemocnění, i když jsou popisována náhodná pozorování hyperplasie thymu i u jiných autoimunitních chorob, které ale nebyly indikací k jeho odstranění. Věková hranice odpovídá jednak histologickým nálezům a poznání, že u pacientů nad 50 let se na rozvoji onemocnění podílí zejména tzv. extrathymické faktory a dále jistě i statistickým zhodnocením pacientů, u nichž bylo dosaženo po operaci klinické remise. V současné době probíhá multicentrická studie, kterou inicioval nedávno zesnulý prof Newsom-Davis a která by měla upřesnit indikační kriteria thymektomie u MG.
:) zdraví dr.Piťha
Poslední změna: 12. pro 2009 17:14 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.562 sekund
Powered by Diskusní fórum