Chřipka

Více
04. úno 2009 20:49 #244 od majka
Chřipka vytvořil uživatel majka
Pěkný večer pane doktore,
měla bych na Vás jednu otázku a myslím, že odpověď bude zajímat nejen mne. Všude teď slyšíme o chřipkové epidemii, vím,prevence nechodit kde je víc lidí, vitamíny... Ale přece jen co dělat když se neubráníme. Jsou vhodná antibiotika, která nám lékař předepíše ? Co byste doporučil.

Děkuji moc za odpověď
majka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. úno 2009 22:00 #246 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:Chřipka
Zdravím Majku,myastheniky a pana doktora.Chci se zeptat když si myasthenik prodělá chřipku a uzdraví se,tak může ji dostat podruhé?Já jsem si chřipku prodělala a je to nějaká potvora.tak se zatím všichni mějte a děkuji za odpověď.Zdeňka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2009 10:41 #249 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Odp.:Chřipka
Mě by zajímalo, co je vhodné loupat i jako prevenci před chřipkou? Kromě ovoce a celaskonu. Někde jste uváděl i selen+zinek, k čemu to je dobrý? Je vhodné loupat ještě nějaké pilulky? :) Ne že bych jich neměl málo:P
Děkuju
Tomáš

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2009 13:56 #251 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Chřipka
Dobrý den Tomáši,
odolnost proti chřipce a jiným virovým chorobám se velmi liší u zdravých osob, natož u pacientů s autoimunotními chorobami. Lidé s myastenií by se měli nechat před sezónouzcela jistě očkovat proti chřipce pokud neužívají nějaké léky ovlivující imunitu (kortikoidy, imunosupresiva). Vysoké dávky vitaminů ( C, E..) zinek a selen zvyšují odolnost vůči virovým infekcím zcela jistě. U vysokého rizikazhoršení myastenie při vyhlášené chřipové epidemii se osvědčuje preventivní ochrana tzv. inibitorem neuramidinázy - lékem TAMIFLU. Obecné rady typu nechodit do kina, divadla, pozor na dopravní prostředky apod. jsou pochopitelné.
S pozdravem
dr. Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2009 14:02 #252 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Chřipka
Dobrý den,
podrobnější odpověď viz Tomáš.
Pokud jse o antibiotika, ta proti chřipce neúčinkují. Antibiotika léčí bakteriální infekce, coč chřipka není. Na druhé straně u některých lidí s oslabenou imunitou může následovat po chřipce i kompoplikace v podobě bakteriální infekce (zápal plic, angina apod.) V tomto případě je jistě nasazení antibiotik nutné.
S pozdravem
dr. Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2009 14:08 #253 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Chřipka
Dobrý den,
virus chřipky je velmi vychytralý. Po určité době ( po 1 - více letech) mění své povrchové znaky, podle kterých je rozpoznáván imunitním systémem. To znamená, že pokud pacient onemocní chřipkou v určité sezóně, měl by být proti další chráněn vytvořenými protilátkami, ale po roce, nebo několika letech chráněn již není, protože se virus změnil.
Zdraví
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.519 sekund
Powered by Diskusní fórum