myastenie?

  • MartinaZ
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
26. pro 2008 16:02 #188 od MartinaZ
myastenie? vytvořil uživatel MartinaZ
Dobrý den, měla bych jen dotaz, zda existuje jednoznačné určení této nemoci.Před 4lety jsem měla problémy,které vyvolávala fyzická námaha.Po vyšetření a chození od lékaře k lékaři konst. únava nejas. původu,nalezen útvar-možný thymom?MG z krve vyloučena.Loni jsem začala přibírat,rostla únava,v květnu odběr krve,TSH 50.Po zaléč. letroxem zlepšení stavu,ale od virozy v říjnu je mi hůře.Neustálá únava,až bolest svalů.špatně jím,někdy nechodím,každý pohyb zn.nárůst tepu.Únava se "stěhuje"-někdy dvojitě vidím (nad sebou),nezvednu ruce a sotva "lezu".Poslední dny problémy s dýcháním-neudýchám někdy ani mluvení.Zatím nějak zvládám,ale jsem obj.na neurol.až koncem 1/09 a nevím jak vydržím.Někdy je probl.rozkousat jídlo,mluvit, dýchat,ujít pár metrů.Při chůzi je pár schodů problém fyzic.i psych.Mohu mít MG?Děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. pro 2008 22:19 #191 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:myastenie?
Vážená Martino,
jistě ste si na webových stránkách přečetla, jaké má myastenie příznaky. Popisujete, že únava je u vás konstantní, a že pozorujete bolesti ve svalech a zvyšování tepu, což pro myastenii typické není. Na druhé straně máte obtíže ve více svalových skupinách, dvojité vidění a dokonce obtíže s jídlem a dýcháním.
Myastenie se může kombinovat se sníženou činností štítné žlázy a také je zřejmé, že se částečně přáznaky zlepšily po nasazení Letroxu.
Kolem 20% myasteniků nemá žádné protilátky proti acetylcholinovému receptoru. Není mi jasný nález na brzlíku. Zkuste urychlit neurologické vyšetření včetně EMG - tzv. repetitivní stimulací, pokud by jste byla neúspěšná, zavolejte 5.1. do myastenického centra v Praze, číslo najdete na stránkách. Nic nezkazíte tím, že by jste zatím mohla vyzkoušet, jestli na Vás nezabere Mestinon 3x1 po 5 hod. po jídle.
S pozdravem
dr.Jiří Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MartinaZ
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
27. pro 2008 02:10 #192 od MartinaZ
Odpověděl MartinaZ pro téma Odp.:myastenie?
Moc děkuji.Občas mám chutě to vzdát,ale nemohu kvůli rodině.Myslím,že problémy s bolestí a "bušením"jsou když tělo neposlechnu.Byla jsem velmi aktivní,pracovala "za dva" a nyní "něco udělat" a pak neudržím ani otevřené oči.Před třemi lety kompletní inter.vyš bez výsl.Dle popisu CT v předním mediastinu patrný nehomogenní,ostře ohraničený útvar se známkami lobulace,mapovitě hyperdenzní.Opis-nevím co to je.Dle endokrinol. jsem zaléčená a potíže nesouvisí se šť.žl.(posl.vyš před týdnem).Pokusím se nějak vydržet,snad už tak často neuslyším "nevíme co vám je,až na to někdo přijde,řekněte nám to také".I toto psaní je namáhavé,ale donutit se dá.Nyní mám pohyby jak ve zpomaleném filmu,ale zvykla jsem si.Letošní rok jsem strávila na válendě,snad příští bude lepší.
Ještě jednou děkuji. Martina

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MartinaZ
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
20. led 2009 16:40 #218 od MartinaZ
Odpověděl MartinaZ pro téma Odp.:myastenie?
Dobrý den,
mám radost,tedy né doslovně,ale mám diagnozu a dnes jsem byla na vyš. u příjemné p. dr, která mi mou únavu věřila, nebyla jsem simulant ani neurotička. Možná tedy patřím k "Vám". Problémy s dýcháním i polykáním-vlastně se vším-se stále horší,stále hůře je zvládám, ale nyní snad vše půjde k lepšímu.
Příjemné dny a brzy nashledanou. Martina
A děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. led 2009 18:43 #219 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:myastenie?
Milá Martino,
soudím, že to dost spěchá, je nutné vyhodnotit všechny nálezy, a pokud je pravděpodobné, že k nám patříte, tak co nejdříve zahájit léčbu.
Pokud máte vše v ruce, tak se co nejdříve objednejte k vyšetření do myastenického centra. Když vše dobře dopadne, bude to další důkaz toho, že webové stránky nevznikly zbatečně.
s pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MartinaZ
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
20. led 2009 20:00 #220 od MartinaZ
Odpověděl MartinaZ pro téma Odp.:myastenie?
Ano, myslím či cítím, že již moc sil není, ale žiji již takto delší dobu a naučila jsem se,nic jiné nezbývá. Obj.jsem na pon.
Ještě jednou moc děkuji, za sebe i za všechny. M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 2.438 sekund
Powered by Diskusní fórum