dotaz

  • Zdeňka
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
07. čvc 2021 08:51 #2052 od Zdeňka
Odpověděl Zdeňka pro téma dotaz
Chtěla jsem všem popřát pekne léto.mám takový dotaz.je možné,ze pri vyšších dávkách kortikoidu prednisonu se může mg zhoršit?nebo ze přestane u mg účinkovat?A ještě jeden dotaz .je možné,po sérii pf cítit zlepšení až po 14 dnech? Dekuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čvc 2021 09:10 #2053 od admin
Odpověděl admin pro téma dotaz
Dobrý den,
MG se může zhoršit po rychlém navýšení kortikoidů. Ano, v některých případech se může stát, že kortikoidy účinkují málo, nebo vůbec. Po delším užívání vyšších dávek se může objevit tzv. steroidní myopatie, která se projevuje hlavně slabostí v nohou. Opožděný efekt plazmaferézy není běžný, ale může se dostavit.
S pozdravem :-)
dr. Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Zdeňka
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
09. čvc 2021 15:15 #2055 od Zdeňka
Odpověděl Zdeňka pro téma dotaz
Dobry den pane doktore ,děkuji moc za odpoved

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.176 sekund
Powered by Diskusní fórum