MG silná slabost noh

Více
21. kvě 2020 14:11 #1875 od Kasak
MG silná slabost noh vytvořil uživatel Kasak
Dobry deň pán doktor, môj problém začal asi tým že ma bolievali krize ktore odzneli po pár dnoch, týždňoch, potom začal bolieť bedrovy klb že som krival, ale nie neako extra len som pociťoval bolesť ,taktiez odznelo skončilo to a nakoniec ma začal bolieť pravy členok z3 som tiež krival a akoby nevládal naň.. potom zas sa vrátila bolesť krizov a posledné stadium slabost nôh, zozaciatku som to pripusoval tým krizom ale nakoniec to vystupňovali až tak ze som ledva prešiel 10m sám bez opory. Taktiez som nedokaxal urobit drep a ani horecschodami bez pomoci rúk. Prijali ma do nemocnice na podozrenie boreliozy (Aj som mal na jeseň stipanec pd kliesta ake zmizol fľak behom mesiac a neriešil som to vtedy) užíval som ceftriaxon 15 dní, trochu sa to zlepsilo v nemocnici ale nie extra. Robili mi 300 vysetreni a ze neake autoimunitne ochorenie, nasadili prendison 60mg a pustili domov. Už hodinu po nasadeni lieku som ostal o 50% slabší a zotrvavalo to vyše 2 tyznov, potom prisli strasne depresie a nespavost asi týždeň, tak po 3 týždňoch po poradeni známeho lekára zo Žiliny mi odporučil aby som znížil na 30 a nasadil mestinon. Že možno nam MG. Zo dňa na deň som vládal o hádam aj polovičku viac so silou, po týždni mi znova povedal až znizim na 25 a ďalšími týždni 20. Začalo sa celkom lepsit, prešiel som už na 1x asi 50m a po chvíli som mohol znovu a znovu- veľká zmena. No keď som mal už najlepší deň že zas trochu lepšie tak sa začalo zhoršovať- teeaz 3 deň znovu dost slabsie, rýchlo sa unavim opet a až sa mi trasu nohy keď nevládzem 10m.. s rukami som problém zatial nemal absolútne žiadny.. Ale mám pocit ako by mi posledný týždeň vy mali a privieralo 1 oko. + oz začatia problemov s tou slabostou sa velmi potom v noci na hlave,krku.. To som pred tým nikdy nemal- bol som veľmi zdatný a pracovitý s nonstop pohybom a turistikami. Nevedia čo somnou a ja už tiež nie nam 3 malé deti a nemám šancu pomahat manzelke s nimi, naopak robotu ma aj somnou.. celé sa mi to spustilo sa mi vidí od septembra keď som šiel na turistiku tyzdnovu po stitoch ale totalne prechkadnuty a s teplotami, potom som nemohol do vianoc neako vyzdraviet stále chorý a tam začala ťa slabost s nohami a všetko. Viem že je to vyčerpávajúce aj citat, ale vedeli by ste mi nezávisle poradit keby som Vám preposlal prepustaciu správu so vsetnymi vysetreniami zo ZA? Veľmi pekne dakujem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. kvě 2020 13:18 #1892 od admin
Odpověděl admin pro téma MG silná slabost noh
Dobrý den,
u myastenie bývá postižení více svalových skupin, ne jen svalů na nohou. Diagnoza se opírá o vyšetření případné slabosti a unavitelnosti svalů zátěžovými testy, vyšetření protilátek proti acetylcholinovým receptorům a elektromyografické vyšetření repetitivní stimulací. Zlepšení po Mestinonu nemuíí být jen u myastenie, účinek Prednisonu at pozitivní nebo negativní je též nespecifický. Bylo by vhodné se objednat na specializované pracovioště do nervosvalového centra na Neurologické klinice Bratislava Ružinov.
S pozdravem :-)
dr. Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.994 sekund
Powered by Diskusní fórum