dotaz

Více
28. kvě 2015 15:21 #1646 od ivan
dotaz vytvořil uživatel ivan
Dobrý den pane doktore,
mám na Vás 2 dotazy:
Mám MG asi 4 roky a jsem po 2 operacíách /zkrácení tlustého střeva se stomi vývodem a následnou chemo a rsdio léčbou 1 měsíc nonstop 28x ozářky pánve a asi před 3/4 rokem další operací mi byl vývod odstraněn a odvod stolice vpořádku.
Doslechl jsem se, že není vhodné saunování a termální sedací koupele a že by se stav mohl zhoršit. Před operacemi jsem termální koupele a plavání využíval a nepociťoval jsem nějaké problémy. Prosím o odpověď, zda-li zhoršení stavu by mohlo být trvalé, nebo jen přechodné.
Další dotaz se týká mého očkování proti tetanu. Při posledním očkování jsem ještě byl zdráv a tak nevím, zda by tetanovka měla na moji nemoc negativní dopad.
Předem děkuji za odpověď s přáním hezkého dne Ivan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. čvn 2015 13:42 - 02. čvn 2015 13:43 #1647 od admin
Odpověděl admin pro téma dotaz
Dobrý den,
je zřejmé, že vyšší teplota buď tělesná, nebo okolní může (ale nemusí) zhoršit nervosvalový přenos, většínou jen přechodně. Ve vašem případě, pokud je MG pod kontrolou by to bylo možné zkusit napřed při nižší teplotě. Ohledně očkování proti tetanu - to je bezpečné.
S pozdravem :)
dr.J.Piťha
Poslední změna: 02. čvn 2015 13:43 uživatelem admin.
Poděkovali: ivan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. čvn 2015 13:54 #1648 od ivan
Odpověděl ivan pro téma dotaz
Dobrý den,
pane doktore - děkuji za uklidňujíci odpovědi a při návštěvě termálek se budu řídit dle Vaších rad a s heslem nic se nemá přehánět. ještě jednou moooooc díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.697 sekund
Powered by Diskusní fórum