EMG

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
14. led 2015 15:56 #1615 od JOLMARK
EMG vytvořil uživatel JOLMARK
Dobrý den. Mám dotaz ohledně nálezů na EMG..Dejme tomu, že se nacházím ve stavu klinické remise, ať už léčbou nebo příznaky sami odezněly a mám jen problémy oční, trvalé dvojité vidění, pokles víčka.Můžu mít na EMG normální nález a u očního EMG single fibre jen falešně pozitivní,neberu žádné inhibitory ACHR poze jen malé udržovací dávky Prednisonu.Dále mě zajímá jestli myasthenie ovlivňuje hodnoty Melatoninu a Prolaktinu nebo souvislost.
Děkuji zdravím Jolana

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. led 2015 13:19 #1618 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: EMG
Dobrý den
repetitivní stimulace při EMG je méně citlivá než SFEMG. Nerozumím přesně tomu, co myslíte "falešně pozitivní" oční SFEMG. Obecně EMG vůbec nic nevypovídá o aktuální aktivitě MG a proto se v současné době nedoporučuje ke sledování klinického stavu nebo odpovědi na léky. Pokud jde o melatonin nebo prolaktin, byly popisovány ojedinělé případy souběhu MG a zvýšené hladiny prolaktinu, nejspíše jde ale o náhodné nálezy.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
26. led 2015 17:48 #1620 od JOLMARK
Odpověděl JOLMARK pro téma Re: EMG
Zdravím Vás..děkuji Vám za odpověď, kterou chápu tak, že elektromyografie není zásadním kritériem pro určení myasthenie jako takové a její klasifikace..jako je oční a generilizovaná.A je potřeba více kritérií k 100% určení nemoci, takové. I když nic není 100% :-) Děkuji Jolana

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. úno 2015 16:35 #1621 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: EMG
Přesně tak.
:) dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
08. úno 2015 19:56 #1622 od JOLMARK
Odpověděl JOLMARK pro téma Re: EMG
Dobrý den.Děkuji za Vaši odpověď a mám další dotaz.Jako jeden z testů k určení diagnozy myasthenie je používán chladový test.Zajímá mě princip na kterém funguje.To, že se stav zlepší vím.Ale zajímalo by mě.K čemu u něj fyziologicky v organismu dochází, třeba na nervosvalové plotýnce ?A dalo by se říct, že jako specifický test je opravdu při každém testovaní pacienta průkazný ?Děkuji Jolana :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. úno 2015 08:05 - 17. úno 2015 08:09 #1624 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: EMG
Chladový test se využívá hlavně při diagnostice oční myasrtenie. Přincip je jednoduchý, nervosvalový přenos probíhá rychleji při snížení teplotě a naopak.Specifický test to ale není.
dr.Piťha :)
Poslední změna: 17. úno 2015 08:09 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.200 sekund
Powered by Diskusní fórum