gluten - free dieta

  • Sona
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
13. srp 2010 04:51 #1007 od Sona
gluten - free dieta vytvořil uživatel Sona
Dobry den pane doktore,

zajimal by mne Vas nazor na clanek, ktery jsem cetla v casopise Wellbeing (Australie)od lekarky (neni bohuzel zatim na internetu) a ktery pojednava o immunitnich onemocnenich. Byla tam vylozene uvedena myasthenie proto mne to tak zaujalo. Mezi prirodni lecbu je uvedena gluten-free dieta, prepisu kousek:

"Avoiding wheat (gluten) is an important dietary measure in all autoimmune disease. Even if not diagnosed specifically with coeliac disease, wheat intolerance may also exacerbate the condition. Eating gluten repeatedly makes sensitive individuals unable to properly absorb nutrients from other foods. The combination of an environmnetal trigger (gluten), generic susceptibility and gut abnormality plays a role in many autoimmune disorders. In a susceptible person, gluten causes inflammation and intestinal damage by increasing the numbers and inflammatory activity of the T-cells. These damage healthy tissue in an attempt to destroy what they perceive to be an infectious agent. The classical outward signs - persistent andigestion and chronic diarrhoea - appear only when large and crucial sections of the intestine are damaged. By reducing the absorption of particula nutrients, symptoms such as anaemia....chronic fatigue.... can manifest."

Vim, ze je to tezke, kdyz nemate k dispozici cely clanek, ale nesetkal jste se s tim uz nekde?

Dekuji za nazor

Sona

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. srp 2010 17:41 #1010 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:gluten - free dieta
Doobrý den,
myastenie nepatří mezi nemoci, které lze zásadně ovlivnit dietologickými opatřeními, oproti napč. celiakii, kde je nutné dodržovat bezlepkovou dietu. Na druhé straně se toho příliš neví o slizniční imunitě, která se týká pochodů v oblasti zažívacího traktu. Bohužel odborných informací o tomto tématu je velmi málo a pokud vím, žádná studie týkající se této problematiky provedena nebyla.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. srp 2010 09:25 #1011 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:gluten - free dieta
Dobrý den pane doktore chtěla bych se zeptat,nebude se to týkat lepku ani celiakie.Patří divertikulitida střev mezi autoimunitní choroby?Děkuji Zdeňka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. srp 2010 18:15 #1012 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:gluten - free dieta
Dobrý den,
divertikulitida je infekční zánět výchlipků střevní stěny- divertikulozy. O autoimunitní onemocnění se nejedná.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. srp 2010 19:31 #1013 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:gluten - free dieta
děkuji pane doktore

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Sona
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
28. čvc 2011 10:35 #1200 od Sona
Odpověděl Sona pro téma Re:Odp.:bezlepkova dieta
Tak jste mel pravdu, pane doktore. Rekla jsem si, ze za pokus nic nedam. Drzela jsem bezlepkovou dietu poctive celych 11 mesicu, to si myslim je dost dlouho na zhodnoceni a v mem pripade efekt na myasthenii veskery zadny. Na obecnou unavu ale ano, mam rozhodne vice energie a takova ta ospalost pres den mne presla uplne. Dalsi zajimavy poznatek: za prvni 3 tydny jsem zhubla 5 kg, takze pro nekoho mozna navod na zhubnuti:-))

Mejte se fajn a dekuju za trpelive zodpovidani nasich dotazu.

Sona

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.434 sekund
Powered by Diskusní fórum