Jizva + strie

Více
06. čvc 2009 13:14 #463 od Týna
Jizva + strie vytvořil uživatel Týna
Myslím, že je dobré se také na toto téma zmínit, jak mi p. doktor Piťha při kontrole řekl.
Operace i léčba u mě proběhli celkem v pořádku, ač se to nevyvíjelo, jak mělo, podstoupila jsem plazmaferézu a měla jsem stále vysoké dávky kortikoidů, které byli nedílnou součástí mé léčby. Během roku jsem nabrala přes 20 kg. Byla jsem nateklá (zavodněná) a nebudu nalhávat, že jsem neměla hlad, ač jsem snědla cokoliv, byla jsem stále hladová jak divá zvěř :( Je samozřejmé, že kůže to nevydržela a já, která nevěděla, co je to strie, jsem kompletně po celém těle popraskala. Mohla jsem se mazat čímkoliv (měsíč. masti, krémy, sádlo atd. ...), přesto to bylo k ničemu. Dodnes navštěvuji v Praze v Bělehradské ulici Centrum laserové estetiky. Mají zde velký pásový laser jehož pomocí se mi strie zatahují a blednou. Nebudu tu nalhávat, jak je to úžasné a strií se zbavíte, přesto ale z dálky to už tak není vidět a hodně to bledne.
Dalším problémem byla jizva, která se mi také nechtěla hojit. S tou jsem chodila u nás v Litoměřicích na laser (takovej malej, bodovej), ale za ten to byli vyhozené peníze. Niní navštěvuji každé 3 týdny úžasného p. doktora Jiřího Ferru se smyslem pro humor;) Tudíš léčba může být sebe nepříjemnější, přesto díky jeho přístupu jsem se tam dokonce i k němu těšila. Ordinuje ve ST a PÁ v Příbrami a další dny v Praze. Pokud chcete na něj bližší kontakt, ozvěte se mi na email (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo se zeptejte p. doktora Piťhy, který ho také velice dobře zná (mimochodem, děkuji pane doktore za pozdrav ;) Také jsem ho vyřídila). Jizva byla hodně keloidní a nechtěla se vyhladit, ač jsem podstoupila i ten laser, mastičky, tuky, i Contratubex, který je naprosto zbytečný. Vpichoval mi do ní nějaký látky (nevím to přestě, Diprophos, mezok.) a jizva vážně měkne a je to opravdu suprový. Byl to už vážně jediný možný způsob léčby, protože jinak byste se jí vážně nezbavili. A vyříznout jí taky nemá cenu, protože by se to opět hojilo keloidem :(
Tak snad je to všechno, co jsem ohledně strií a jizvě chtěla. Hodně štěstí při léčbě ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. čvn 2012 18:39 #1318 od Conánek
Odpověděl Conánek pro téma Re: Jizva + strie
Ahoj,

po vyzkoušení všeho možného, drahého či levného doporučuji GELARGIN GEL. Pár kaček a dokázal i to, co nedokázalo vpichování a bez bolesti. :)
Bára

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • martina
  • Avatar uživatele martina
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • smích léčí každý den i když je zle!!!!!!!!!!!!!!!!
Více
12. zář 2012 14:33 #1352 od martina
Odpověděl martina pro téma Re: Jizva + strie
Co mohu já ze svých zkušeností doporučit a to jsem po třech operací a jizvy byly velké tak měsíčkovou mastičku musím říct,že jizvu nemám vůbec vidět a poslední operaci plic a pohrudnice jsem měla v říjnu 2011 :) :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2021 16:40 #2042 od emilka785
Odpověděl emilka785 pro téma Re: Jizva + strie
Já teda naštěstí na strie netrpím a jsem za to jen ráda :) Obecně vyhledávám spíš přírodní kosmetiku takže za sebe bych se doporučila kouknout třeba semsem no a na jizvy bych koupila asi nějaký olej v lékarně, myslím, že už jsem nějaký takový viděla :) Tak hodně štěstí!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.537 sekund
Powered by Diskusní fórum