Myasthenie u psa?

  • Marcela
  • Avatar uživatele Marcela Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
05. kvě 2009 23:41 #377 od Marcela
Myasthenie u psa? vytvořil uživatel Marcela
Ještě jednou dobrý večer,
jelikož mám dva psy, tak se občas zabrousím podívat na nějaká psí fóra na netu - někdy se tam dají dozvědět zajímavé věci. A dnes večer jsem narazila na "ifauně", v nemoderované diskusi na dotaz - "autoimunitní onemocnění u psa". Když jsem si přečetla, že se jedná o myasthenii, tak jsem se málem skácela ze židle. Musím přiznat, že mě to velmi překvapilo. Je opravdu možné, že i u zvířat se vyskytuje tato "potvora"? A jak se léčí - je to stejné jako u lidí? Nedovedu si vůbec představit jak může žít pes - myasthenik ...
Děkuji za odpověď. Vím, že zde není veterinární poradna, je to dotaz jen pro zajímavost :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. kvě 2009 18:43 #378 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Myasthenie u psa?
Dobrý den,
s tou veterinární poradnou jste mě pobavila:lol: . Ano skutečně myastenie se vyskytuje u psů, spíše velkých ras. Pár zajímavých videí najdete na youtube. Léčí se stejně jako u lidí, zejména Mestinonem. Náše berňačka na Vás kouká z mého profilu, doufejme, že naši pejskové zůstanou ušetřeni
s pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Líba
  • Návštěvník
  • Návštěvník
07. kvě 2009 07:35 #380 od Líba
Odpověděl Líba pro téma Odp.:Myasthenie u psa?
Ahoj, taky jsem to už viděla, myslím na spektru v nějakém dokumentu. Chovám labradory a už jsem se s tím mezi kolegy také setkala. Jsou to chudáci, u nich je ten pohyb potom opravdu problém.Také doufám, že ta moje smečka bude dlouho zdravá.:laugh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.557 sekund
Powered by Diskusní fórum