Monoklonální protilátky a rekombinantní protein

  • Plic
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
27. bře 2009 17:44 #340 od Plic
Zdravím Vás .Na těchto stránkách se zmiňujete v hlavní nabídce s podtitulkem "Léčba" o experimentální léčbě monoklonálními protilátkami ,které jsou fázi klinických zkoušek a antisenci (EN 101).Já sám vím ,že jse již některé monoklonální protilátky používají ,například v léčbě jiných autoimunitních onemocnění(Revmatoidní artritidě a Crohnově chorobě)Zajímalo by mne a určitě nejen mne , konkrétně jak je na tom myasthenie.Dále pak něco o klinických zkouškách s proteinem rEV576. S pozdravem Vám a všem pacientům. :) Petr Plic
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. bře 2009 15:44 #341 od admin
Dobrý den.
Začínám chystat podklady pro svou přednášku o perpektivách využití biologické léčby u myasthenia gravis. Výstupy bych pak umístil na stránky.
T.č. probíhá rozsáhlá studie s rituximabem, cž je monoklonální pritilátka proti B lymfocytům, které jsou předsupněm buněk, které produkují patologické protilátky. Rekombinantním RV576 je mopžné zablokovat komplement, který se účastní na ničení receptorů.
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2009 10:34 #354 od Lybicka
pane doktore a muzete nam prosim napsat jak probihaji testy, zdali nepotrebujete dobrovolniky a zdali jsou jiz nejake castecne vysledky. Ja sama vkladam velke nadeje ve vyzkum prave v teto oblasti...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2009 22:08 #356 od admin
Dobrý večer,
o lékových studiích je možné se dočíst v sekci Odkazy - výzkum (v angličtině). Jak jsem slíbil, do sekce Léčba budou umístěny informace o perspektivách v léčbě myastenie.
Je třeba si ale uvědomit, že myastenie je nesmírně různorodé onemocnění a jistě nelze očekávat, že tzv. biologické léky se budou podávat všem nemocným, zejména pokud budou reagovat na běžnou léčbu:)
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.085 sekund
Powered by Diskusní fórum