Úroveň péče o pacienty

  • admin
  • Avatar uživatele admin Autor tématu
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
Více
28. úno 2009 11:42 - 28. úno 2009 22:55 #301 od admin
Úroveň péče o pacienty vytvořil uživatel admin
Dobrý den,
velmi rád bych využil této příležitosti a podělil se s Vámi o zkušenosti na téma péče o pacienty s MG v ČR. Mám pocit, že čím dále tím více liší v závislosti na velmi mnoho skutečnostech, které přináší současnost - schopnost komunikace, rozdíly mezi regióny, snaha si vše vyřešit po svém, samozřejmě i finanční problémy, týkající se limitů preskribce apod. Mám velmi dobré zkušenosti s řadou praktických lékařů i neurologů, kteří mají veký zájem pro svoje pacienty udělat to nejlepší. Na druhé straně mám rozpačité pocity z případů, kdy se setkávám s pacienty u nichž mohla být při troše snahy stanovena diagnóza mnohem dříve, a pokud je stanovena je doporučena léčba, která je naproto nevhodná. Jaké jsou vaše zkušenosti?
dr.J.Piťha
Poslední změna: 28. úno 2009 22:55 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • martina
  • Avatar uživatele martina
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • smích léčí každý den i když je zle!!!!!!!!!!!!!!!!
Více
28. úno 2009 20:47 #302 od martina
Odpověděl martina pro téma Odp.:Úroveň péče o pacienty
Dobrý večer pane primáři,ráda bych se svěřila s mojema zkušenostma s lékaři-
V roce 2000 v červnu jsem z ničeho nic nemohla ukousnout rohlík,nemohla mluvit,chodit, no prostě vše co k myastenii patří,šla jsem k obvodní lékařce ale ta na mě neměla čas tak mě přítel odvezl na neurologii k lékaři který mě prohlédl řekl že má podezření na RS jelikož jsem z dvojčat ale pak mě poslal na Bulovku k příjmu na podezření MG- Bohžel tam jsem trávila celý
měsíc protože mě bylo řečeno že jsem blázen patřím do bohnic jelikož jsem přepracovaná podnikatelka. Dávali mi léky na nervy a nic víc nic je nezajímalo ani moji rodiče kteří naléhali že se ztrácím před očima poněvač jsem zhubla a vážila už 42kg. Abych to zchrnula prostě po měsíci mi udělaly ct a řekli mi že prostě mám nádor na brzlíku a metastáze i MG
Já se z toho zhroutila a pustili mě domů. Pak jsem se dostala do Motola kde mě poslali před operací vlastně k Vám a to byla moje výhra protože Vy jste můj nej...... lékař a človíček kterému můžu říci vše a vím že děláte první poslední abych já i další pacienti byli v pohodě po zdravotní a hlavně psychické což je moc důležité. Takže na bulovku už nikdy!!! Jinak co se týče lékařů se kterými se scházím na nefrologii,imunologii,onkologii atd. Tak smekám jsou obdivuhodný. Mějte se fajn Martina Podlipská:P

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Sona
  • Návštěvník
  • Návštěvník
01. bře 2009 08:52 #305 od Sona
Odpověděl Sona pro téma Re:Úroveň péče o pacienty
Dobry den,
ja jsem teda mela stesti a mam ty nejlepsi zkusenosti.
Prisla jsem k obvodni doktorce (v Praze - Brevnove) s tim, ze nekdy nemuzu hybat prstama, padaji mi vicka, nekdy jsem hrozne unavena a to po cca mesici co jsem tyto problemy zacala mit. Kdybych nepotrebovala psat v praci na pocitaci tak bych tam ani nesla. Myslela jsem, ze mi rekne, ze jsem hypochondr, ze to muze byt nemoc me vubec nenapadlo. Ale ona me naopak hned poslala na neurologii a taky na nejake vysetreni srdce uz nevim presne co. Pani doktorka na neurologii (Brevnovska klinika) po 10 minutovem rozhovoru rekla, ze ma podezreni na MG, vytahla tlustou knihu z prihradky ze si to potvrdi no a pak me hned objednala na dispenzar MG.
Na dispenzari MG naopak mam hroznou zkusenost s doktorkou, ke ktere jsem chodila pred operaci (ted jsem u jine). Ale to byla otazka lidskeho pristupu k pacientum a treba to byl muj osobni problem s ni (tusim, ze uz tam neordinuje). Kazdopadne ted jsem spokojena:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. bře 2009 13:47 #306 od Dasa
Odpověděl Dasa pro téma Odp.:Úroveň péče o pacienty
Dobry den,

take bych se rada podelila a svoje zkusenosti s diagnostikou MG.V rijnu roku 2005 jsem zacala mit problemy s reci a kousanim, obcasnou slabost pri kousani a dvojite videni jsem ale pozorovala jiz par mesicu predtim.Strach jsem ale zacala mit az kdyz jsem pri posezeni s prateli najednou zacala mluvit nesrozumitelne a nemohla jsem rozkousat jidlo.V lednu 2006 jsem se objednala na neurologii v Zatci, kde mi dokonce udelali EMG.Odesla jsem s vysledkem, ze mam zvysenou svalovou drazdivost a priznaky jsou zpusobeny stresem z odjezdu do zahranici, kam jsem planovala odjet a take odjela.Tam se mi take MG naplno projevila, nemohla jsem si vyfoukat hlavu,jidlo jsem kousala tak, ze jsem si pomahala rukama zvedat dolni celist, mluvila jsem nesrozumitelne,nekdy jsem se nemohla dostat z vany a pak jsem na ceste do prace upadla.Objednala jsem se k obvodnimu lekari tady v Anglii a ten mi rekl, ze ma podezreni na myastenii, ale at prijdu za mesic, jestli se nahodou neco nezmeni.Po mesici me tedy objednal na neurologii, kde jsem dostala termin za dalsi asi 3 mesice.To uz me ale rodice objednali u doktora Urgosika,ktery ma soukromou praxi na Praze 1 a pracuje take na Bulovce.Ten mi v kratkem case zajistil CT mediastina,MRI a EMG, kde mi diagnostikovali myastenii a poslali do dispenzare, kde jsem v peci pana doktora Pithy.A timto mu chci podekovat,protoze kdykoliv mam nejaky dotaz ci problem,tak se na nej mohu obratit nejen na techto strankach, ale i na emailu a dostane se mi rychle odpovedi.Myslim si, ze tento pristup neni ve svete bezny.Diky.Dasa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Líba
  • Návštěvník
  • Návštěvník
03. bře 2009 10:33 - 03. bře 2009 10:35 #307 od Líba
Odpověděl Líba pro téma Odp.:Úroveň péče o pacienty
Tak já se taky teda přidám.:laugh: Mě MG začala pomalu,plíživě a když se dnes ohlédnu, určitě už mnoho let předtím, než jsme na to vůbec přišli. Ale v každém případě mé zkušenosti s lékaři jsou výborné, nemůžu si stěžovat. MG se mi projevila hlavně formou okulární, spadlo mi víčko . To byla středa. Byla jsem hned na pohotovosti ten večer, kde mi očařka řekla, že to bude alergie,ať si to leduju.:P Tak jsem ledovala. V neděli už jsem měla oko prakticky zavřené, dvojité vidění bylo prakticky neustálé a strach narůstal.Tak jsem navštívila pohotovost podruhé, očařka mě poctivě vyšetřila a s tím, že u ní nevidí žádný problém mě odeslala na neurologii.Pro přesnost to bylo v 16 hodin. Dostala jsem se k doktorovi, který mě prohlídl a řekl, že neví co mi je, ale že si mě tam nechá.Ale ve 20 hodin už mě propouštěl domů s přesnou diagnózou!! Takže klobouk dolů. Za týden už jsem byla v Praze a všechno nabralo celkem rychlý spád. Takže téměř všichni lékaři, kteří mě touto nemocí provází mají můj velký obdiv a dík( samozřejmě až na malé vyjímky, které mi do oka moc nepadly:angry: ) Tam samozřejmě nepatří pan primář Piťha.:laugh:
Poslední změna: 03. bře 2009 10:35 uživatelem Líba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2009 11:57 #319 od Radka Koktová
Odpověděl Radka Koktová pro téma Odp.:Úroveň péče o pacienty
Dobrý den, pane doktore,

tak bohužel i já se musím přidat:-( Dva roky problému, přes extrémní únavu, po huhlání, nemohla jsem žvýkat, a ke konci na jedno oko slepá, protože jsem ho prostě neotevřela. Moje oko můžete vidět na hlavní stránce tohoto webu:-(. Dva roky si mě doktoři přehazovali z ruky do ruky jako horkej brambor s tím, že simuluju:-( Když už jsem ale po několikáté na ulici upadla, tak jsme si doma s přítelem řekli dost. Začali jsme to řešit známostma. Já mám známýho a ten má známýho očaře, a ten má známýho neurologa.. Až jsem se po dvou letech dostala od známýho známýho k panu dr. Piťhovi. A jsem za to moc ráda. Psychicky už jsem to taky moc nezvládala, jsem mladá holka, teď už i zjizvená a dlouho jsem to nemohla zkousnout. Teď, ať už díky příteli, přístupu okolí a pana doktora jsem vyrovnaná mladá ženská, která do pár let plánuje miminko a snad to všechno, ťuk ťuk, vyjde:-)
Ještě bych ráda zmínila pana doc. Kellera z Krčské nemocnice. S prominutím musím říct, že ačkoliv si hrál na hroznou kapacitu (což možná ve svém oboru je, ale MG absolutně nerozumí), tak mi v podstatě 1,5 roku tvrdil něco v tom smyslu, že už neví co se mnou, co by mi napsal za prášky, že jsem hypochondr. Jeho oblíbená věta "Přijďte při potížích", a vzhledem k tomu, že potíže byly součástí mého každodenního života, tak jsem vyšla z jeho ordinace, a u jeho velmi nepříjemné sestry se rovnou objednala na nejbližší volný termín (což bylo obvykle tak za dva až tři měsíce). Nerada na tuto dobu vzpomínám, protože ta nejistota když víte, že vám něco je, necítíte se dobře, bojíte se, máte strach, ale doktoři kolem to nechtějí vidět.. Připadala jsem si hrozně.. Ale k závěru bych ještě jednou chtěla zopakovat-DÍKY ZA PANA DOKTORA, JEHO USMĚVAVÉ SESTŘICKY A VSTŘÍCNOST, KTEROU NÁM VŠEM POSKYTUJE!!!
Hezký den
Radka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 2.457 sekund
Powered by Diskusní fórum