Deviace oka

Více
03. čvn 2014 05:32 #1583 od JOLMARK
Deviace oka vytvořil uživatel JOLMARK
Dobrý den.Dočetla jsem se, že u myasthenie může dojít až k deviaci oka.Chci se zeptat jestli je někomu zůstane trvale

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. čvn 2014 18:30 - 15. čvc 2014 14:39 #1585 od admin
Odpověděl admin pro téma Deviace oka
Ano, je to tak, v některých, naštěstí výjimečných případech nelze strabismus - léčebně ovlivnit. Operace to nevyřeší, dříve používané okluse (brýle s matným sklem) jsou pro lidi nepříjemné, takže raději vidí dvojitě, než aby viděli "2D" a neodhadli vzdálenost
dr.Piťha :)
Poslední změna: 15. čvc 2014 14:39 uživatelem admin.

Více
12. čvc 2014 20:29 #1590 od JOLMARK
Odpověděl JOLMARK pro téma Deviace oka
Děkuji za odpověď, problematika dvojitého vidění a postižení očí u myasthenie mi velmi zajímá.Dejme tomu, že jsem podstoupila sonografické vyšetření okohybných svalů z důvodu nejasné etiologie oftalmoplegie.Měla bych na vyšetřeníc na okohybných svalech u onemocnění myasthenia gravis zvýšenou echogenitu, podotýkám, že nemám asociaci s onemocněním štítné žlázy, která se tímto vyšetřením vyloučila. Děkuji Jolana

Více
15. čvc 2014 14:43 - 15. čvc 2014 14:45 #1591 od admin
Dobrý den,
u oční myastenie, nebo myastenie s očními příznaky není zvýšená echogenita, ale na MR očních svalů, u dlouho probíhající MG se může spíše ukázat svalová atrofie, což vysvětluje, proč příznaky nejsou někdy léky ovlivnitelné. Ale to jsem myslím již dříve uváděl.
S pozdravem :)
dr.Piťha
Poslední změna: 15. čvc 2014 14:45 uživatelem admin.

Více
16. čvc 2014 19:37 - 09. srp 2014 14:41 #1592 od JOLMARK
Odpověděl JOLMARK pro téma Deviace oka
Děkuji za odpověď, ráda bych se zeptala dál.V příbalovém letáku přípravku je napsáno "Opatrnosti je dále třeba při podávání přípravku Mestinon pacientům s hypertyreózou" ptám se proč ? Už jste se někdy spletl v stanovení diagnozy oční myasthenie vůbec, samozřejmě by se jednalo o pacienta u něhož by výsledky nebyly jednoznačně průkazné nebo jen slabě hraniční ? Děkuji Jolana :)
Poslední změna: 09. srp 2014 14:41 uživatelem admin.

Více
09. srp 2014 14:35 #1594 od admin
Dobrý den,
s hyperhryozou nevím, ptal jsem se i výrobce, firmy Meda, a ani oni mi nedokázali uspokojivě odpovědět.
Jistěže, pokud se nelze opřít o protilátky a ani o EMG, je nutné se opírat o klinické příznaky, nebo odpověď na léky. Jenže oční myastenie se někdy nechová, tak jak je obvyklé, takže u některých lidí nelze s určitostí stanovit diagnózu i po několika letech.
Zdraví :)
dr.Piťha

Vygenerováno za 1.050 sekund