Diagnoza spolu s Rs

  • Luciska
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
05. dub 2014 10:32 #1560 od Luciska
Diagnoza spolu s Rs vytvořil uživatel Luciska
Dobry den pane doktore,
Mam tri roky RS, je mi 30 let. Pred pul rokem jsem prodelala ataku prelecenou 3 g Solumedrolu. Od te doby trpim zvysenu unavou, v unoru nasazena biol. Lecba Tysabri a s tim zacaly problemy. Trpim celkovou svalovou slabosti a po fyzicke zatezi napr. noseni konvic s vodou zalevani zahrady, ale i uklid apod. Mi zpusobuje silenou slabost v Hkk, az krece. Jakakoli fyzicka cinnost mne silene unavi, unava se zvysuje s ubihajicim dnem, vecer nemam silu ani mluvit. Odpocinek nepomaha. Stale mne cosi nusti mit zavrene oci, spatne se mi dycha a pocituji velmi neprijemny tlak v hrudi a rozpinani se toho neprijemna do celych HKK. Vse jsem prisuzovala progresi RS, ale neurolozka tvrdi, ze to neni zcela typicke pro RS a vyslovila podezreni na MG. Je vubec mozne a realne plnohodnotne zit s obema nemocemi? Pri rs se pohyb doporucuje a je zadouci, ovsem u MG mne fyzicka aktivita totalne zmaha. Nejsem schopna fungovat, pul dne prolezim, tak je to strasne. Myslite, ze se muze jednat o MG? Dekuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2014 15:46 #1568 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Diagnoza spolu s Rs
Dobrý den,
u více než 70 % lidí s RS se projevuje únava, někdy velmi značná, znemožňující běžné denní aktivity. u MG se kromě únavy projevuje i svalová slabost, projevující se konkrétními, kolísajícími příznaky. Jistě, MG a RS se mohou vyskytovat společně. Pokud má neuroložka podezření na MG, měla by provést vyšetření AcHR protilátek a EMG.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.061 sekund
Powered by Diskusní fórum