2 dotazy

  • Dasa
  • Avatar uživatele Dasa Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
13. říj 2010 21:28 #1074 od Dasa
2 dotazy vytvořil uživatel Dasa
Dobry den pane doktore,

mam na vas dva dotazy, ktere se neprimo dotykaji MG.Tedy by me spise zajimalo, zda s tim muze mit MG neco spolecneho.
V roce 2005 jsem prodelala laserovou operaci oci a od te doby jsem videla jako ostriz.;) Za posledni dva roky se mi ale videni na dalku dost zhorsilo a me by zajimalo zda unava ocnich svalu zpusobena MG muze mit vliv na zhorseni zraku.
A druhy dotaz je ohledne leku, ktere na myastenii beru (tedy hlavne prednison a azaprin).Jelikoz chodim pravidelne na odbery krve, tak jsem si vsimla, ze se mi po odberech (a nejen po odberech)delaji obrovske modriny, ktere mam vetsinou az 14dni.Cetla jsem, ze imuran zpomaluje hojeni ran, ale je mozne, ze ovlivnuje i srazlivost krve?...mozna me s timto odkazete na meho praktika,ale od nej pri kazdem svem dotazu slysim, ze je to normalni, ze vse je ok.
Dekuji za vas cas.
Dasa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. říj 2010 23:28 #1078 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:2 dotazy
Trvalé zhoršení krátkozrakosti by s myastenií nemělo mít nic společeného, i když někteří pacienti mohou mýt vzácně občasné stavy mlhavého viděn, které je způsoběno kolísající slabostí akomodačních svalů.
Poruchy srážlivosti by mohl zůsobit spíše prednison, měla by jste si nechat vyšetřit tzv. koagulační faktory.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2012 21:28 #1373 od Denisa.S
Odpověděl Denisa.S pro téma Re: 2 dotazy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se smí kouřit při užívání imuranu. Děkuji předem za odpověď. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. pro 2012 10:41 #1374 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: 2 dotazy
Dobrý den,
ano, smí, ale např. u roztroušené sklerózy bylo prokázáno, že kouření je významný rizikový faktor pro "spuštění" a horší průběh onemocnění :-)
dr.Piťha
Poděkovali: Denisa.S

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2012 22:58 #1377 od Denisa.S
Odpověděl Denisa.S pro téma Re: 2 dotazy
Děkuji mnohokrát.
Mě diagnostikovali před 3týdny Crohnovu chorobu(jinou) a užívám 2x denně imuran ráno, proto se bojím, aby se mi to nezhoršilo. Co by bylo lepší ?
Předem děkuji za odpověď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. pro 2012 13:46 #1378 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: 2 dotazy
Dobrý den, bohužel vašemu dotazu nerozumím. Buď 2x denmně, nebo ráno. Co má být lepší? :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.765 sekund
Powered by Diskusní fórum