operace brzlíku

  • walzanka
  • Avatar uživatele walzanka Autor tématu
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
Více
14. kvě 2010 08:54 #940 od walzanka
operace brzlíku vytvořil uživatel walzanka
Dobrý den,chci se zeptat,ale opravdu nespěchám,má to čas.Vím pane doktore,že toho máte hodně a nechci otravovat.Po přečtení od děvčat na facebooku o operacích,mám trochu zmatek v hlavě a zároveň divný pocit.Já myslela,že když jde myasthenik na operaci s brzlíkem,má dosmrti klid.A ono tomu tak není,mohou zůstat nějaké zbytky?jako zbytky brzlíku ?normálně mě to děsí.jinak děkuji za odpověď.Zdeňka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. kvě 2010 14:15 #941 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:operace brzlíku
Zdeňko,
nemusíte mít vůbec žádné obavy. Mohu ovšem mluvit jen o pražské chirurgii. Za celou dobu se nám nestalo, aby po operaci zůstaly v hrudní dutině zbytky brzlíku. Doc. Šmat a nyní prof Schützner jsou excelentní chirurgové, kteří odstraňují brzlík zcela precizně a kompletně. Pokud se týká nádorku brzlíku, to je úplně jiná kapitola. Někdy se může stát, že i po jeho odstranění dojde k tzv. recidivě. Záleží ale na stupni resp. zhodnocení histologického nálezu.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • walzanka
  • Avatar uživatele walzanka Autor tématu
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
Více
15. kvě 2010 09:42 #942 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:operace brzlíku
Pane doktore,děkuji moc za odpověď.Thymektomie mi byla provedena 3.7.1987 na třetí chirurgické klinice v Praze.prof.Řehák.Tak to jste mě opravdu uklidnil.Já jsem si dokonce doma našla zprávu po operaci a studovala o brzlíku.Ještě jednou děkuji moc .Zdeňka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • walzanka
  • Avatar uživatele walzanka Autor tématu
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
Více
15. kvě 2010 09:58 #943 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:operace brzlíku
Pane doktore mám ještě jeden dotaz,ale zase na něj nespěchám.Nechci otravovat .Dá se po tolika letech-23 letech upravit jizva po operaci?Mám na mysli například nějaké vybroušení jizvy anebo úprava na plastice?V současné době mají myasthenici krásné jizvičky,tenký řez ,že po nich nebude za chvilku ani památka.Já mám jizvu velice ošklivou. Dlouhou tlustou čáru.Tak snad mě pochopíte jako ženu,že mám z jizvy opravdu mindrák. Děkuji Zdeňka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2010 13:18 - 16. kvě 2010 13:20 #944 od vioneta
Odpověděl vioneta pro téma Odp.:operace brzlíku
Koukam to jsme dve,taky jsem byla na operaci nekdy pred 22 lety a jizva dlouha tlusta cara nahore rozplizla a jeste na krivo :D ale zas az nejak moc mi to nevadi, jak kdy :)
Poslední změna: 16. kvě 2010 13:20 uživatelem vioneta.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2010 15:03 #945 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:operace brzlíku
Dobrý den,
jizva se pochopitelně vyhladit dá, ale po tak dlouhé době podle mých zkušeností laser moc nefunguje, obstřiky kortikoidy již také ne, takže by se musela asi operativně zbrousit, byl by to poměrně nákladný výkon. POradit se můžete na oddělení plastiky nebo estetické mediciny v místě vašeho bydliště.
S pozdravem
dr. Piťha:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.935 sekund
Powered by Diskusní fórum