viroza

  • walzanka
  • Avatar uživatele walzanka Autor tématu
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
Více
11. říj 2009 09:08 #586 od walzanka
viroza vytvořil uživatel walzanka
Dobrý den chci se zeptat,zdali v období chřipek,viroz a jiných protivných infekcí mají myasthenici nárok na nějaké podání intravenozních imunoglobulínů?Podává se Endobulin?A co to vlastně je všechno?A pomáhá to?Já se děsím viroz,protože mě to vždy tak oslabí tu myasthenii a léčím se z toho tak dva měsíce.Dík zdenka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. říj 2009 20:13 #587 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:viroza
Dobrý den,
důvod k podání nízkých dávek intravenózních imunoglobulinů (Endobulin, Flebogama aj.) je jediný, a sice substituční, u prokázaného imunodeficitu, tedy snížení hladiny protilátek, což může mít za následek časté infekce. U pacientů s myastenií, kteří mají časté virózy radíme buď podávání Viregytu K přes zimní měsíce, nebo intramuskulární imunoglobuliny od firmy Griphols, pojišťovny je hradí ale jen imunologům, kteří je preventivně nechtějí moc podávat...Užívání imunomodulancií, které zvyšují imunitu (Imodin, Bronchovaxon apod.) je s nejistým účinkem na možné zhoršení myastenie. Preventivně lze brát vitaminy a některé stopové prvky hlavně selen a zinek, vyhýbat se prostředí s velkým množstvím lidí.
S pozdravem:)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • walzanka
  • Avatar uživatele walzanka Autor tématu
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
Více
14. říj 2009 15:55 #588 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:viroza
Pane doktore děkuji za odpověď.Zinek užívám a budu ho brát až do jara.Nevadí to?A ten Viregyt teda mohu užívat?Ten se dá koupit v lékárně?Nebo na předpis?Děkuji Zdenka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2009 22:09 #589 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:viroza
Dobrý večer,
Viregyt je na předpis
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • walzanka
  • Avatar uživatele walzanka Autor tématu
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
Více
15. říj 2009 11:18 #590 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:viroza
Takže asi je blbé ho užívat preventivně?Bylo tam hodně vedlejších účinků.A když už jsme u těch viroz,co když myasthenik dostane nedej bože prasečí chřipku?Bude pro nás Tamiflu?jo a má ten Viregyt opravdu účinnost?Máte s ním dobrou zkušenost?Pomáhá i u kvasinek?Zdenka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. říj 2009 20:11 #592 od alenka
Odpověděl alenka pro téma Odp.:viroza
Taktiez sa obavam roznych viroz, pretoze sa mi po nich vzdy zhorsí MG. Obvodacka mi doporucila nejake volnopredajne lieky na posilnenie imunity, ale v lekarni som s hrozou zistila, ze v pribalovom letaku su kontraindikovane imunosupresiva, ktore uzivam. Nakoniec som si kupila homeopatika znamej farmaceutickej firmy, tak dufam, ze nimi nic nepokazim a sezonu zvyseneho vyskytu virusovych ochoreni prekonam bez ujmy na zdravi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.366 sekund
Powered by Diskusní fórum