gluten - free dieta

More
09 Aug 2011 18:29 #1202 by admin
Replied by admin on topic Odp.:Re:Odp.:bezlepkova dieta
:) :) :)
dr.Piťha

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 Aug 2011 09:47 #1208 by walzanka
Replied by walzanka on topic Odp.:Re:Odp.:bezlepkova dieta
Soni mohu se zeptat-máš bezlepkovou dietu?mám něco podobného ,můžeš napsat jestli chceš

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 Aug 2011 11:56 #1209 by walzanka
Replied by walzanka on topic Odp.:Re:Odp.:bezlepkova dieta
celiakie -neboli bezlepková dieta to je problém,protože lepek je skoro všude.a příznaky celiakie mohou být různé-průjmy,zácpa,deprese,bolesti svalů a kloubů,chronická únava,kazivost zubů,chudokrevnost ,neplodnost atd.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 Aug 2011 11:57 #1210 by walzanka
Replied by walzanka on topic Odp.:Re:Odp.:bezlepkova dieta
chtěla jsem se zeptat ,jestli může nějak celiakie souviset z myasthenií?lze mít dvě autoimunitní choroby najednou?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 Aug 2011 22:25 - 19 Aug 2011 22:26 #1216 by admin
Replied by admin on topic Odp.:Re:Odp.:bezlepkova dieta
Ano, a není to nic výjimečného, u myastenie bývá nejčastější kombinace s autimunitním zánětem štítné žlázy, ale je i dost pacientů, co mají céliakii (jinak se tomu říká glutenová hypersenzitivita).
S pozdravem:)
dr.Piťha
Last edit: 19 Aug 2011 22:26 by admin.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Sona
  • Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
20 Aug 2011 09:57 #1217 by Sona
Replied by Sona on topic Re:Odp.:Re:Odp.:bezlepkova dieta
Walzanko, ja nemam celiakii, po precteni toho clanku jsem chtela zkusit, jestli to bude mit efekt na myasthenii. Vse krome chleba jsem bez problemu nahradila, takze mi ta dieta v podstate nevadila. Ale protoze cestuju docela casto, na jeden den samozrejme neni problem si jidlo vzit sebou, ale na delsi cesty uz to bylo obtiznejsi, ja na dovolenych varenim ztracet cas nechci a v restauracich uz mne unavovalo porad zkoumat, co muzu a co ne, tak jsem bezlepkovou dietu hodila za hlavu. Ale treba u testovin zustanu u tech bezlepkovych, aspon pri vareni doma, chutnaji mi vic a jsou lehci na traveni.
Sona

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 1.023 seconds
Powered by Kunena Forum