Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Opuchnuté nohy

Opuchnuté nohy 2 týdnů 2 dní zpět #1831

• Danjita
  • Občasný přispěvatel
Dobrý deň pán doktor, chcem sa opýtať či pri brani dlhodobo kortikoidov môžu vznikať opuchy. Konkrétne dolných končatín. Už pár mesiacov ma trápia opuchy nôh v členku, po námahe alebo pri teplom počasí poprípade teplej vode sa opuchy zhoršia a naleju sa mi nohy od kolena dole. Nohy občas aj bolia po namáhavom dni a ústupi to pri ich vyloženi. Začali sa mi viac potiť. Absolvovala som cievne vyšetrenie kde bolo všetko v poriadku, doktorka to pripisuje skôr svalovému charakteru a môjmu ochoreniu keďže mam horšiu myasteniu a menej pohybu. Zevraj to môžu spôsobovať aj kortikoidy. Beriem ich už dlhodobo vyššie dávky. K tomu na riedenie krvi vessel. Viete mi na to niečo poradiť? Poradili mi viac pohybu ale to nieje vždy pri mojom stave možné.
Poslední úprava: 2 týdnů 2 dní zpět od Danjita.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Opuchnuté nohy 2 týdnů 19 hodin zpět #1832

• admin
  • Moderátor
  • Obdržená poděkování 57
Dobrý den,
otoky nohou jistě nemají s myastenií nic společného. Kortikoidy také přímo otoky nezpůsobují, po nich bývá zakulacení v obličeji apod. Napadá mě, zda nejde o otoky, způsobné horším odtokem lymfy. Zkuste Wobenzym, není na předpis event. i lymfodrenáže.
S pozdravem :)
dr. Piťha

Opuchnuté nohy 5 dní 21 hodin zpět #1833

• Danjita
  • Občasný přispěvatel
Dobrý deň, ten práve beriem už dlhodobo ale skúsim zvýšiť dávku :). Ďakujem za odpoved a ešte sa chcem opýtať či je vhodné solárium ak beriem Imuran. Veľmi sa na slnko kvôli nemu nevystavujem ale ako to je so soláriom. S pozdravom Daniela

Opuchnuté nohy 4 dní 14 hodin zpět #1834

• admin
  • Moderátor
  • Obdržená poděkování 57
Dobrý den,
solárium přiliš nedoporučuji, zejména, pokud užíváte Imuran. Tu už je lepší to slunce tak do 11.00 a po 15.00
S pozdravem :)
dr. Piťha
Poslední úprava: 4 dní 14 hodin zpět od admin.

Opuchnuté nohy 4 dní 10 hodin zpět #1835

• Danjita
  • Občasný přispěvatel
Ďakujem tak radšej to slniečko :)
Vygenerováno za 0.198 sekund