Oční myasthenie

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
02. srp 2016 17:11 - 02. srp 2016 22:38 #1768 od JOLMARK
Oční myasthenie vytvořil uživatel JOLMARK
Dobrý den.Měla bych dotaz.Jestli pacienti s nelepšící oční myasthenií, kteří velmi málo reagují na léčbu kortikoidy a Mestinon mají možnost jiné léčby? Dále jaký smysl a jaký přínos má sledování neuroftalmologem?...nemám na mysli nežádoucí účinky léčby. Myslím vyšetření jako Hessovo plátno, jestli má toto vyšetření nějaký přínos i k diagnostice myasthenie v dlouhodobém horizontu u nelepšících nemocných?Pak by mě zajímalo jestli nemoc, může mít vliv i na vznik astigmatismusu? Na některé otázky mi totiž ani lékař zabývající se touto problematikou není schopný odpovědět. Děkuji Jolana
Poslední změna: 02. srp 2016 22:38 uživatelem JOLMARK.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. srp 2016 22:50 #1769 od admin
Odpověděl admin pro téma Oční myasthenie
Dobrý den,
u refrakterní oční myastenie (neovlititelné Mestinonem a/nebo kortikoidy) ize přidat imunosupresiva, v reálné praxi Imuran, protože u těch dalších již nekdy převažuje riziko nežádoucích účinků nad prospěchem léčby. U ptózy bez diplopie je možné provéat plastickou operaci. Pravidelné sledování neurooftalmologem nemá moc velký smysl, zmiňované vyšetření nemá význam ohledně diagnózy, o náchylnosti k astigmatizmu jsem nikdy nic neslyšel.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.819 sekund
Powered by Diskusní fórum