Dotaz

  • Žáček
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
17. bře 2015 23:18 #1629 od Žáček
Dotaz vytvořil uživatel Žáček
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem se dá zjistit oční forma myasthenie gravis. Před 4 roky jsem začal mít problémy s diplopií a všechna vyšetření dopadla negativně(oční, perimetr, EMG, CT, MR, EEG). Na neurologii mi řekli, že by se mohlo jednat o nějakou poruchu okohybných svalů. Bohužel se diplopie zhoršuje a moje doktorka mi říká, ať se přijdu ukázat za rok. Přišel jsem po roce a řekla mi to samé. Takže žádám o radu, co by jste doporučil (najít si jiného lékaře, nějaké další vyšetření). Bohužel mě to v životě dosti omezuje, protože diplopie se dostavuje v odpoledních, až večerních hodinách a v tu dobu jsem absolutně nepoužitelný člověk, který se z toho musí vyspat. Děkuji, s přáním krásného dne Jan Žáček.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2015 13:58 #1630 od admin
Odpověděl admin pro téma Dotaz
Dobrý den, diagnóza se stanovuje pomocí klinického nálezu (právě určitá proměnlivost příznaků je typická). Nevím, jaké přesně vyšetření EMG vám dělali aale nejcitlivější je tzv. single fibre EMG ze svalů obličeje a pak cca 50% lidí s touto nemocí má protilátky proti acetylcholinovému receptoru (AChR) Vaše lékařka by měla tato vyšetření provést, protože dle mého soudu by se skutečně o oční formu myastenie mohlo jednat.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Žáček
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
07. dub 2015 09:22 #1636 od Žáček
Odpověděl Žáček pro téma Dotaz
Dobrý den, na protilátky jsem vyšetřený byl. EMG bylo provedeno na končetinách a dále krku. Momentálně mě lékařka objednala na EMG znova, tak se chci zeptat, jestli mi můžou udělat i ty obličejové svaly na klasickém EMG. EMG okohybných svalů lékařka rovnou zavrhla pro možné riziko postižení zraku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. dub 2015 14:11 #1638 od admin
Odpověděl admin pro téma Dotaz
Nemá smysl opakovat klasicky EMG obličejových svalů, ale rovnou SF EMG, dělá se na neurologii v Krči (dr. Ridzoň), nebo EMG Laboratoř dr. Kalous, Praha 2, Vratislavova ulice.
S pozdravem
dr.Piťha
Poděkovali: Žáček

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Žáček
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
19. úno 2016 14:21 #1707 od Žáček
Odpověděl Žáček pro téma Dotaz
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak bych asi měl dále postupovat. Paní lékařky jsem se ptal několikrát na SF EMG a bohužel se mi nedostalo odpovědi, která by se mi zamlouvala. Že vlastně SF EMG nezná, takže vlastně ani nebude dávat žádanku. Opět mi zas bylo provedeno pouze klasické EMG, kde se teda zjistila slabší polyneuropatie (nevím, jestli může mít souvislost s diplopií). Už i v nemocnici mi říkali, že opakování tohoto vyšetření v tak krátké době je opravdu zbytečné. Takže bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo lepší zvolit jiného neurologa. Bez doporučení na SF EMG vlastně není jiná možnost se tam dostat. Po dnešní návštěvě mi bylo řečeno, že ať přijdu za tři měsíce, že mi opět napíše doporučení na kontrolní EMG, což už i mě je blbé se opět objednávat. Děkuji :)
S pozdravem
Jan Žáček

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 21:42 #1710 od admin
Odpověděl admin pro téma Dotaz
Dobrý den, bez přesné znalosti vašeho odborného - neurologického nálezu se lze velmi těžko vyjádřit, nespíše by bylo nejvhodnější se objenad přímo do myastenického centra v Praze (viz kontakty, pokud jstez Prahy nebo blízkého okolí.
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.695 sekund
Powered by Diskusní fórum