?

Více
14. pro 2008 01:03 #175 od zuzka
Odpověděl zuzka pro téma Odp.:?
Dobrý večer pane doktore,já vím, moc sem nepíšu,ale nebojte vše čtu a sleduju......Musím říct, že to je fakt bomba, že jste ty stránky udělal.Teď se chystá vaše reklama na mé stránky, dám ihned vědět, jak to bude. Více napíšu zítra do mejlu, papa Zuzka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Conánek
  • Avatar uživatele Conánek Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
15. led 2009 13:33 #210 od Conánek
Odpověděl Conánek pro téma Odp.:?
ahoj,
jsem měsíc a kousek po operaci a daří se mi úžasně ...
Musím říct, že jsem se pěkně bála, když jsem si četla, jaké ošklivé zkušenosti jste kdo měl s operací, následným stavem po operaci a personálem v Motole.
Já si na nic z toho ztěžovat nemohu, už od té doby, co mě přijali, byli všichni skvělí a ti doktoři, paráda :)...
O starání se na JIPu už ani nemluvím, sestřička, co mě probudila byla úplný anděl:)
Neustále mě obletovali...
Jen mě a možná i mile překvapilo, jak je vše rychlé, už druhý den jsem se mohla umýt a odpoledne byla malá procházka po oddělení, jen co můžu doporučit, nechávat si píchat injekce proti bolesti, aby byla stále narovnaná záda, protože jinak zatuhnou a to bolí snad víc než celý hrudník ...:)
A na oddělení, co mě přeložili, bylo také vše v pořádku, je jasné, že tam už tolik obletování není, ale to už člověk ani nepotřebuje, sám si POMALU udělá všechno a to nezvládne, sestry rády pomůžou.
A jistě všechny napadne, co jizva a bolest. Jizva je poměrně dlouhá a jelikož se hojím kaloidem, tak nemůžu říct jak dopadne ... chodím na lasery a ošetřuji ji sil-K plátkem a pan doktor Piťha mi i z tohoto důvodu nechal prednison i přes operaci, tímto zdravím :), takže věřím, že se jizva zahojí pěkně a co se bolesti týče, tak ta je, ale injekce proti bolesti moc pomáhají a není to nic, co by se nedalo vydržet.
Po propuštění z nemocnice jsem pár dní občas polehávala spíš v sedě, ale bolest den ode dne ustupovala a já vypadala lépe a lépe:) dneska už kromě běhání Maratonu a jiných neméně náročných věcí dělám vše a cítím se skvěle...

Tak snad vám pomůže a dodá trochu odvahy má "dobrá" (co je na jaké koli operaci dobrého:cheer::cheer:) zkušenost s operací a nemocnicí.
Přeji hodně štěstí :) a věřte, že je nutné mít hodně optimismu s kterým se to dá zvládnout levou zadní :)):silly:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. úno 2009 22:12 #242 od Veronika_S
Odpověděl Veronika_S pro téma Odp.:?
Zdravím Vás všechny,

moc moc děkuju za všechny zprávy od Vás, jsem čerstvě po operaci, včera mi dělali thymektomii transsternálně v Motole a musím říct, že klobouk dolů. Nejlepší byl anesteziolog, úplné zlatíčko! A všichni na JIP byli taky úžasní. Měla jsem z toho strašný strach, to víte, nikdy jsem nic takového předtím nezažila, ale už druhý den mě nechali umýt v lavorku a projít se po patře a alou na oddělení do normální péče. Přesně jak říká "Conánek" všechno pomááálu s drénem v kapse ;) ale jde to, bolí to čím dál míň. První den Vám nedají nic k jídlu, dnes jsem dostala bramborovou kaši a banán a jsem za to vděčná! Jen doporučuju vyhýbat se reklamám v televizi na jídlo..hihi.

Vážně, pokud se chystáte na operaci, nic to není, usmívejte se, protože teď už bude jen líp. A s těmi injekcemi proti bolesti - děkuji za tip!! Nemám co bych dál dodala..snad jen trpělivost s některými sestřičkami na chirurgii, které asi vstaly levou nohou...

Zdraví Vás všechny,

Veronika

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Ivana Sporinová
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
04. úno 2009 20:29 #243 od Ivana Sporinová
Odpověděl Ivana Sporinová pro téma Odp.:?jiná zkušenost
Ahoj Veroniko, jsem ráda, že máš operaci za sebou.I já ji mám za sebou říjen/07.Jen nevím, jaký byl rozdíl mezi námi.Já musela 2 dny ležet na zádech bez hnutí.A bolelo mě to jak čert.I ted mě ještě někdy jizva bolí.Byla jsem na operaci v Ostravě.No, hlaní je,že je to za námi,vid?Pěkný večer

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. úno 2009 21:53 #245 od Veronika_S
Odpověděl Veronika_S pro téma Odp.:?
Ahoj Ivano,

díky za zprávu! Já jsem z Havířova a domů mě prý pustí o víkendu! Co kdybychom se někdy, až budu v pohodě sešly? Dělali Ti kontrolní rentgen? Jakou thymektomii máš, taky přes hrudní kost? Dnes jsem měla trochu těžkou noc, každopádně nikomu po operaci nedoporučuju si hrát na hrdinku, jako jsem to udělala já. Řekli mi, ať chodím, tak jsem si byla několikrát pro čaj a o léky na bolest si řekla jen ráno, odpoledne mě to dost bolelo, ale zatla jsem zuby. No a v noci mě probudila dost velká bolest i při plytkém dýchání, takže bojujte s bolestí, jakkoliv, nejlepší jsou čípky, obejdou Vám trávicí trakt a nedráždí jej a nebolí to! Ivi a jak to řešíš, co Ti řekli lékaři na to, že to pořád bolí? Jak ses starala o jizvu?

To je otázek viďte..
V

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Ivana Sporinová
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
05. úno 2009 12:55 #250 od Ivana Sporinová
Odpověděl Ivana Sporinová pro téma Odp.:?
Ahoj Veroniko,operace proběhla skrz hrudní kost-cca 18cm.Ty jsi ji měla jinak?Mazala jsem měsíčkovou mastí.I nyní beru léky mestinon3tab.,prednison 5mg 1tab, a mytelase 1tab.A cítím se skvěle.Více uvidím a poznám až nastoupím do práce,nyní jsem na MD.Ráda se s tebou setkám.A kde jsi byla na operaci? Možná jsem to přehlédla.Přeji ti brzské uzdravení a hodně síly.I.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.471 sekund
Powered by Diskusní fórum