Deviace oka

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
03. čvn 2014 07:32 #1583 od JOLMARK
Deviace oka vytvořil uživatel JOLMARK
Dobrý den.Dočetla jsem se, že u myasthenie může dojít až k deviaci oka.Chci se zeptat jestli je někomu zůstane trvale

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. čvn 2014 20:30 - 15. čvc 2014 16:39 #1585 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Deviace oka
Ano, je to tak, v některých, naštěstí výjimečných případech nelze strabismus - léčebně ovlivnit. Operace to nevyřeší, dříve používané okluse (brýle s matným sklem) jsou pro lidi nepříjemné, takže raději vidí dvojitě, než aby viděli "2D" a neodhadli vzdálenost
dr.Piťha :)
Poslední změna: 15. čvc 2014 16:39 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
12. čvc 2014 22:29 #1590 od JOLMARK
Odpověděl JOLMARK pro téma Re: Deviace oka
Děkuji za odpověď, problematika dvojitého vidění a postižení očí u myasthenie mi velmi zajímá.Dejme tomu, že jsem podstoupila sonografické vyšetření okohybných svalů z důvodu nejasné etiologie oftalmoplegie.Měla bych na vyšetřeníc na okohybných svalech u onemocnění myasthenia gravis zvýšenou echogenitu, podotýkám, že nemám asociaci s onemocněním štítné žlázy, která se tímto vyšetřením vyloučila. Děkuji Jolana

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. čvc 2014 16:43 - 15. čvc 2014 16:45 #1591 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Deviace oka
Dobrý den,
u oční myastenie, nebo myastenie s očními příznaky není zvýšená echogenita, ale na MR očních svalů, u dlouho probíhající MG se může spíše ukázat svalová atrofie, což vysvětluje, proč příznaky nejsou někdy léky ovlivnitelné. Ale to jsem myslím již dříve uváděl.
S pozdravem :)
dr.Piťha
Poslední změna: 15. čvc 2014 16:45 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
16. čvc 2014 21:37 - 09. srp 2014 16:41 #1592 od JOLMARK
Odpověděl JOLMARK pro téma Re: Deviace oka
Děkuji za odpověď, ráda bych se zeptala dál.V příbalovém letáku přípravku je napsáno "Opatrnosti je dále třeba při podávání přípravku Mestinon pacientům s hypertyreózou" ptám se proč ? Už jste se někdy spletl v stanovení diagnozy oční myasthenie vůbec, samozřejmě by se jednalo o pacienta u něhož by výsledky nebyly jednoznačně průkazné nebo jen slabě hraniční ? Děkuji Jolana :)
Poslední změna: 09. srp 2014 16:41 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. srp 2014 16:35 #1594 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Deviace oka
Dobrý den,
s hyperhryozou nevím, ptal jsem se i výrobce, firmy Meda, a ani oni mi nedokázali uspokojivě odpovědět.
Jistěže, pokud se nelze opřít o protilátky a ani o EMG, je nutné se opírat o klinické příznaky, nebo odpověď na léky. Jenže oční myastenie se někdy nechová, tak jak je obvyklé, takže u některých lidí nelze s určitostí stanovit diagnózu i po několika letech.
Zdraví :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.895 sekund
Powered by Diskusní fórum